iWatch ile sesli mesaj alıp göndereceğiz

iWatch ile sesli mesaj alıp göndereceğiz
iWatch ile sesli mesaj alıp göndereceğiz
Apple'ın eylül ila ekim aylarında duyurmayı planladığı akıllı saati iWatch'un sesli mesajlaşma döneminin kapılarını ardına kadar açacağı iddia edildi.

Apple'ın iWatch'uyla ilgili bugüne kadar çıkan iddiaların pek çoğu cihazın özellikle sağlık sensörleri ve ekran ölçüleriyle ilgili bilgi veriyordu. Ancak araştırma şirketi UBS'den Steve Milunovich'in yaptığı son açıklamaya göre iWatch'un en önemli özelliği sesli mesajlaşma teknolojisi olacak ve kullanıcılar elleriyle metin girmekten kurtulacak.

iOS 8 ile birlikte duyurulan yeni sesli mesajlaşma özelliğini temel alacağı düşünülen iWatch'un ekranı kilitliyken dahi kulağınıza yaklaştırdığınızda size gönderilen bir mesajı sesli olarak dinleyebilecek ve yine aynı paralelde sesli mesaj gönderebileceksiniz.

Siri teknolojisinden de faydalanması beklenen özellik, böylece saati üzerinden mesaj yazmak zorunda kalacak kullanıcılar için kullanışlı bir çözüm sunmuş olacak.

İŞTE iWATCH'UN MUHTEMEL İSKELETİ

Apple daha iWatch ismini doğrulamış bile değil; ancak şirketin bu yıl akıllı saat çıkaracağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. İşte iWatch'un muhtemel iskeleti:

EKİM'DE GELİYOR

iOS 8 ile birlikte iWatch'un Ekim ayında tanıtılması bekleniyor. Apple'ın iPhone 6 lansmanından bir ay sonra akıllı saatini duyuracağı düşünülüyor.

SAĞLIK ODAKLI BİR SAAT

Apple'ın saatinin üzerinde en az 10 adet sensör yer alacak ve bu sensörler kullanıcıların sağlık ve spor çalışmaları için takipçileri olacak. Bir yandan kullanıcıların adımlarını sayan ve yaktıkları kaloriyi hesaplayan iWatch, diğer yandan kalp ritmini de ölçebilecek.

FARKLI TASARIMLARA SAHİP OLACAK

iWatch tek bir tasarıma sahip olmayacak; aksine erkek ve kadınlar için iWatch'un tasarımlarında ciddi farklılıklar olacak. Bu noktada Apple'ın tasarıma düşkünlüğü ve cihazlara iki cinsiyet için de farklı zevklere hitap eden bir saat geliştireceği düşünülüyor.

MİLYONLARCA SATACAK

iPhone'dan çok daha düşük bir fiyat etiketine sahip olması beklenen iWatch için Apple, ilk yılda 50 milyon iWatch üretecek. Bu rakam daha piyasaya hiç çıkmamış bir ürün için bir hayli yüksek; özellikle birçok sürümü çıkan iPad'in son yılda 71 milyon sattığı gerçeği Apple'ın önünde duruyorken...

EKRAN BOYUTU
Reuters kaynaklarına göre 2.5 inç'lik ekrana sahip olması beklenen iWatch, dikdörtgen bir ekran kullanacak.


  ETİKETLER:

  IPad

  ,

  Reuters

  ,

  Apple

  ,

  spor

  ,

  Erkek

  ,

  Kalp