John McAfee'nin 100 dolarlık korunma cihazı

John McAfee'nin 100 dolarlık korunma cihazı
John McAfee'nin 100 dolarlık korunma cihazı

McAfee antivirüs yazılımını geliştirip ünlü olan ve sonra cinayet davasından aranırken ele geçirilen ve ABDye geri dönen John McAfeenin ilginç projeleri devam ediyor. ABDde faaliyet gösteren ve dünya genelinde elektronik ağları takibe alan NSAden dolayı kullanıcılar tedirdin ve uygulamalarla online servislere güvenmez hale geldi. Bunun çözümü 100 dolarlık bir cihaz olabilir mi?

San Jose McEnery Fuar Merkezinde bir sohbete katılan McAfee, D-Central adı verilen bir cihaz üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu cihazı kullananların verilerini NSAın meraklı gözlerinden uzak tutabilecek. McAfeenin 100 dolara satmak istediği cihazın bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar için güvenli bir ağ oluşturacağı söyleniyor.

Karanlık web ortamı oluşturan kullanıcı özgürce hareket edebilecek. Kablosuz router gibi olması ve birkaç bina mesafeye erişim sunması bekleniyor. McAfeenin açıklamasına göre birkaç senedir böyle bir cihaz üzerinde çalışma yapıyordu ama NSA olaylarından sonra projeye hız kazandırdı. Tasarımı biten ürünün üretimi için iş ortaklarıyla görüşmeler sürüyor. Altı ay içinde halka açık prototip sunulacak.


  ETİKETLER:

  Cinayet

  ,

  Dünya

  ,

  NSA

  ,

  Ünlü

  ,

  Fuar

  ,

  ,

  Karanlık

  ,

  Uzak

  ,

  BİNA