Kablosuz resim aktarımı şimdi Windows'ta

Kablosuz resim aktarımı şimdi Windows'ta
Kablosuz resim aktarımı şimdi Windows'ta

Kaliforniyalı SD kart üreticisi şirket Eye-Fidan Windows kullanıcılarına müjde! iOS ve Androidin ardından şimdi de Windows kullanıcıları fotoğraflarını kablosuz olarak cihazlarına aktarma konforunu yaşayacak.

Şimdilerde tüm fotoğraf makinesi çeşitleri kablosuz teknolojiyi kullanmaya başladı fakat Eye-Fi bu henüz moda olmadan işe koyulmuştu. Şirket ürettiği SD kartlar ile kullanıcıların fotoğrafları kablosuz olarak zahmetsizce aktarmasını sağlıyor. Ayrıca yepyeni Mobi kartlar iOS ya da Android çalıştıran akıllı telefon ve tabletlere doğrudan aktarımı mümkün kılıyor.

Artık Windows tablet ve bilgisayarlarınızı da listeye ekleyebilirsiniz! Çünkü Eye-Fi, Mobi kartlar için Windows alıcı yazılımını başlattı. Yazılım hâlen beta sürümünde ve Eye-Fi son fiyatlandırmanın belirlenmediğini söylese de Mobi kullanıcıları onu ücretsiz olarak indirebiliyorlar.

Yazılımı kurmak için Eye-Fi Mobi kartın 10 haneli aktivasyon kodunu girmeniz yeterli. Mobi ve alıcı yazılım kurulup çalışmaya başladıktan sonra, çekilen fotoğraflar kart tarafından otomatik olarak aktarılacak. Bağlantı doğrudan sağlandığı için Wi-Fi ağına ihtiyaç duymayacaksınız.

Eye-Fiya göre çok yakında Mac versiyonla da tanışacağız.