Kem gözlere şiş!

Bilgisayarınızın içini merak edenler eskiden bilgisayar korsanları ve onlara özenen çaylak arkadaşlarınızdı.

Sygate Personal Firewall
Bilgisayarınızın içini merak edenler eskiden bilgisayar korsanları ve onlara özenen çaylak arkadaşlarınızdı. Ancak şimdi işin içine bir de kanunun kadife eldivenli çelik parmakları girmiş durumda. İnternet kullanıcısı için bilgisayarı bir şekilde kişiliğinin ve hayatının aynası olduğunu düşündüğümüzde, suyun başını sıkı tutmak şart oluyor. Tanıttığımız yazılım, bilgisayarınıza dışarıdan sızmaya çalışanlara aman vermiyor. Son derece gelişmiş bir savunma mekanizmasını, son derece basit bir arayüzle sunuyor.
Bedava olması bir güvenlik yazılımı için şüphe kaynağı olarak görülebilir ancak performansı ortada. Hem şirket ağınızda, hem de internette güvenilir bir alternatif.
Evidence Eraser
Küçücük bir yazılım, ancak yaptığı işler epey fazla. İnternette gezip tozarken farkında olmadan bir yığın iz, bilgisayarınızda birikip duruyor. İşi bilen herhangi bir bilgisayar kullanıcısı, kısa bir araştırmayla hakkınızda birçok şeyi öğrenebilir. Bu yazılım, internetteki işinizi bitirdiğiniz anda, geride kalan ipuçlarını bir bir ortadan kaldırıyor. Hafızada kalan sayfalar, sitelerin bıraktığı kurabiye/çerezler, resimler ve dahası, işinizi bitirdiğiniz anda bir daha geri dönmeyecak şekilde siliniyor. Tüm Windows sürümlerinde çalışıyor.