KitKat içeren Nokia A110 bir kez daha sahnede

KitKat içeren Nokia A110 bir kez daha sahnede
KitKat içeren Nokia A110 bir kez daha sahnede

Her ne kadar seneler önce Microsoft ile el sıkışıp Symbianı terk etme ve Windows Phonea geçme kararı almış olsa da artık Microsoftun bir kolu olan eski telefon devi Nokiadan tuhaf bilgiler gelmeye devam ediyor. Android işletim sistemi içeren Nokia mühendislik örneğine ait bilgiler geçen sene boyunca sızmıştı. Bir kez daha Nokia Normandy A110 görüntüleri geldi.

İşin ilginci cihazın içerdiği işletim sistemi Android 4.4.1 yani en yeni KitKat sürümü. Bu demek oluyor ki yeni bir çalışma ve Nokianın Android işletim sistemi içeren bir modelle ilgili çalışmaları devam ediyor. Daha önceki raporlara göre Nokia bir zamanlar böyle bir proje geliştirmiş ve sonra rafa kaldırmıştı. Ardından Nokia Normandy projesinin hala devam ettiği iddiası gelmişti.

Nokianın sözü geçen cihazı bu kez popüler AnTuTu testinde boy gösterdi. Snapdragon işlemci, 5 MP kamera, 854 x 480 piksel çözünürlüklü ekran içeren test cihazı Android 4.4.1 yüklü. Elbette böyle bir görüntüden sonra Nokianın A110u sunacağını iddia edemeyiz. İptal edilmiş projeden kalan bir test örneği birinin eline geçmiş ve test uygulanmış olabilir. Akla gelen bir gerçekte Nokianın tam anlamıyla Androide karşı olmadığı. Böyle bir plan varsa gelecek ay MWC sırasında karşımıza çıkabilir.