Krize şifa arayışı

Ekonomik krizlerin bize her seferinde hatırlattığı iki önemli gerçek var.

Ekonomik krizlerin bize her seferinde hatırlattığı iki önemli gerçek var. Birincisi dünyanın zannedildiği kadar birbirinden kopuk olmadığı, ikincisiyse sadece kendi çevrenizle beslenen ticari modelinizin, en ufak bir fırtınada alabora olma tehlikesinin yüksekliği.
İnternet, e-ticaret kavramının geliştiği ilk dönemlerde 24 saat, dünyanın her tarafına hizmet veren sanal dükkânları vaat ediyordu. Bugünlere geldiğimizdeyse bunun bir adım ötesini, yani şirketlerarası işlemlerin internet üzerinden, hızlı, verimli ve güvenli bir şekilde yapılabildiği bir ortamı bize sunuyor.
En hararetli pazaryeri
Bu konuda yerli çözümler kadar uluslararası çözümler de mevcut. Ancak sadece Türkiye içindeki yapılar bu özel günlerde normal ticari sektörün dertlerini aynen sizin gibi taşıyan firmalardan oluşacağı için şirketler genellikle uluslararası işlemlerin yapıldığı sistemlere ilgi duymaya başlamış durumda.
Bu konuda ülkemizde de şubesi bulunan en büyük ağlardan birisi de Global Sources. 30 yıldan bu yana şirketlerarası hizmetler konusunda hizmet gösteren firma, şu anda hizmet ağını 33 ülkeye yükselterek internette de aynı başarıyı sürdürüyor. 230 ülkeden 86 bin kalem malı üreten 110 binden fazla üreticinin oluşturduğu Global Sources internet sitesi, 260 bin aktif satın alıcı tarafından takip ediliyor. Dünyanın şirketlerarası en büyük ağı olan site, 2000 yılında açtığı Türkiye ofisiyle birlikte Türkiye'deki üreticiler için de aynı imkânları cazip koşullarla sunmayı hedefliyor. Günde 2 milyon 700 bin ziyaretçi ve haftalık 8 milyonun üzerinde satış da herhalde internetten başka bir ortamda kolay kolay ulaşılabilecek bir rakam olmamalı. Fast-food zincirleri haricinde elbette.
Global Sources, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yıllık ücretli abonelik sistemiyle üye kabul ediyor. Üstelik Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ile yapılan bir anlaşmayla bu bedelin sadece %25'ini ödemeniz yeterli olacak. Geri kalanı vakıf tarafından karşılanıyor.
Sisteme kayıt ve ürün ve hizmetlerinizi tanımlama gibi konularda desteğe ihtiyaç duyduğunuzda, bütün işlemleri Türkiye ofisinin yetkilileri sizin adınıza baştan sona gerçekleştirebiliyor.
Üreten ve çıkış alternatifleri arayanlar için olduğu kadar, alım yaptığı ürünler konusunda küresel araştırmalar yapmak isteyenler için de en cazip fırsatlardan bir tanesi. Gerekli detayları global Sources'ın sitesinde bulabilirsiniz.