Mezun oldu Facebook'ta işe başladı

Mezun oldu Facebook'ta işe başladı
Mezun oldu Facebook'ta işe başladı
Mezun olduktan sonra teknoloji devleri Facebook ve Google gibi şirketlerden iş teklifleri alan Türk tasarımcı Rıza Selçuk Saydam kararını Facebook'ta çalışma yönünde verdi.

Çankaya Üniversitesi, Matematik- Bilgisayar bölümü mezunu tasarım uzmanı Rıza Selçuk Saydam teknoloji devleri Google ve Facebook’un dikkatini çekmeyi başardı. Küçük yaştan itibaren silikon vadisinde çalışmayı hayal eden Saydam, online bir portföy hazırlayıp, web sitesinde kendisini ve yaptığı işleri sergiledikten sonra iki dev şirketin 4 ay kadar süren ve internet üzerinden gerçekleştirilen zorlu mülakatlar sonucunda tercihini Facebook yönünde kullandı.

Tasarım ve Matematik alanlarında kendini geliştirip iki konuyu birleştiren Saydam, tercihini verdiği bir röportajda şu şekilde açıkladı: “Google’dan gelen teklif ilk bakışta mükemmeldi ama ‘teknoloji geliştikçe nasıl gelişeceğim, kendimi nasıl ilerleteceğim’ sorularına tam yanıt bulamadım. Bana özel bütçe vereceklerini ve dilediğim kursa gidebileceğimi belirttiler. Facebook ise ‘Biz senin iyi olduğunu görüyoruz, daha iyi olmanı istiyoruz’ teklifiyle yaklaştı. Bu da bana daha cazip geldi. Hayalimdeki Google’da çalışma imkânına ulaştım ancak bu kez ben kabul etmedim, geleceğim için Facebook’u seçtim.”

EKİM’DE İŞ BAŞI

Rıza Selçuk Saydam, Türkiye ’deki öğrencilere yurtdışına açılmalarını tavsiye ettikten sonra, öğrencilerin dünya çapındaki firmalarda çalışmayı imkânsız gibi gördüklerini de sözlerine ekledi. Ayrıca öğrencilerde Google, Facebook gibi firmalarda mantıksız sorular sorulduğu yönünde yanlış bir algının olduğunu ifade eden Saydam, mülakatlarda son derece mantıklı sorularla karşılaştığını belirtti. Rıza Selçuk Saydam, iş teklifini Amerika Birleşik Devletleri’ne gittikten sonra Facebook’un ilgili departmanlarıyla görüşüp işi kabul ettiğini açıkladı. Saydam, Ekim’de iş başı yapacak.