Microsoft BUILD 2014 için geri sayım

Microsoft BUILD 2014 için geri sayım
Microsoft BUILD 2014 için geri sayım

Microsoftun yazılım geliştiricilere Windowsun derinliklerine dalma imkanı verdiği BUILD konferansı gelecek sene daha erken gerçekleşecek. Bu seneki konferans Haziran ayının sonunda San Franciscoda olmuştu. Gelecek seneki konferans da aynı yerdeki Moscone Centerda olacak ama bu kez 2-4 Nisan aralığı rezerve edilmiş durumda. Bu bilgiyi Microsoftun haber sitesi paylaştı.

Kayıt işlemleriyse 14 Ocak tarihinde başlıyor olacak. Microsoftun daha önceki BUILD konferansı Californiadaki Anaheimde gerçekleşmişti. 2011deki etkinlik sırasında yazılım geliştiriciler Windows 8in önizleme sürümünü görme imkanı bulmuştu. BUILD 2012 ise bu kez Microsoftun merkezi olan Washingtondaki Redmonda alınmıştı. Windows 8 tanıtımından hemen sonra olan bu etkinlikte bu kez Windows 8.1 önizleme sürümü ilk kez gösterilmişti.

Peki o zaman BUILD 2014 sırasında ne gibi bir ürün tanıtımı olacak? Bir süredir üzerinde konuşulan Threshold kod adlı özel Windows sürümü belirebilir. Başlat menüsü acaba geri dönecek mi? Nokiayı satın almış olan Microsofttan Windows Phone içeren ilk akıllı telefonlar gelebilir. Aynı zamanda Windows RT ile Windows Phoneun birleşeceğine dair söylentiler gelmeye devam ediyor. BUILD 2014te buna dair sunumlar da yer alabilir.