Microsoft'un socl ağına özel mobil uygulamalar hazır

Microsoft'un socl ağına özel mobil uygulamalar hazır
Microsoft'un socl ağına özel mobil uygulamalar hazır

Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi ağlara rakip olan Google+ sonrasında gözler Microsofta çevrilmişti. En büyük rakibine cevap vermek isteyen ama uygun anı kollayan Microsoftun Socl adındaki sosyal ağı adım adım ilerliyor. Son olarak sosyal ağa özel mobil uygulamalar en sonunda kullanıma sunuldu. 2011 yılının sonunda deneme amaçlı açılan Socl sitesi sadece internet tarayıcı ile kullanılabiliyordu.

Senelerdir mobile gelmeyen ve bu nedenden ötürü de kullanıcı kazanamayan ağın atağa geçtiği ortada. Yeni sunulan iOS, Android ve Windows Phone mobil uygulamalarıyla durum değişmeye başlayabilir. En popüler mobil işletim sistemlerinde kullanıcılar bu uygulamalar sayesinde ekrana dokunarak kontrol edebiliyor ve daha iyi sonuç alabiliyor. Uygulamaların üçünde de kolay, paylaşım, uyarı ve servise fotoğraf /içerik gönderme desteği var.

Aslına bakılırsa uygulamaların temelinde Socl ağının internet tarayıcı versiyonu var yani web eklentileriyle dönüşüm tercih edilmiş. Daha önceden mobil internet tarayıcıyla Socl kullananlar açısından fazla bir yenilik yok. Microsoft, tüm popüler platformlara Socl uygulaması sunabilmek için olası en basit çözümü tercih etmiş. Animasyonlu GIF imajlarına ağırlık veren ağın gelecek planları belirli değil. Denemeler gerçekleşen sitede Microsoft reklamları yer alıyor.