Minecraft'a alternatif 6 ücretsiz oyun

Minecraft'a alternatif 6 ücretsiz oyun
Minecraft'a alternatif 6 ücretsiz oyun
Ülkemizde de çok sayıda seveni ve oyuncusu bulunan Minecraft'ın elbette ücretsiz alternatifleri de mevcut...

Ülkemizde, çocukların gelişimi için uygunsuz içerik barındıran ve bu nedenle yargı süreci ile yasaklanmanın eşiğinde olan Minecraft’ın tüm dünyada milyonlarca oyuncusu bulunuyor ve sık sık Minecraft temalı paylaşımlar sosyal medya da ses getiriyor.

fobito.com Minecraft’a alternatif olabilecek oyunları listeledi. İşte kapanması halinde yönelebileceğiniz ya da ücretsiz olduğu için tercih edebileceğiniz Minecraft’a alternatif oyunlar.

Block Story

Minecraft ile benzerlik gösteren Block Story aynı zamanda çok büyük farklılıklar da gösteriyor. Ejderhalar ve ilginç yaratıklar bulunan oyunda şövalye gibi savaşçılar da yer alıyor.

Roblox

Bir macera oyunu olan Roblox, Minecraft ile dünya genişliği konusunda benzerlik gösteriyr diyebiliriz. Grafikleri çok da gerçekçi olmayan Roblox’un bu sorununun ise Minecraft severler için çok sorun olacağını sanmıyoruz.

The Blockheads

Pek çok açıdan diğer hayatta kalma oyunlarına benzeyen Blockheads’te hayatta kalmak için yiyecek ve barınak ihtiyacınızı karşıladıktan sonra birçok eşya yapabiliyorsunuz.

Multicraft II

Minecraft ile benzer grafiklere sahp olan Multicraft 2, oynanabilirlik açısından çok tatmin edici olamsa da düşük boyutlu ve ücretsiz olduğu için tercih edilen oyunlar arasında.

iLands

Minecraft’ın serbest inşa modunda olduğu gibi devasa büyüklükte yapılar inşa edebildiğiniz iLands de eğlence katsayısı yüksek oyunlardan.

Worldcraft

Bu oyunda da hayatta kalmak için kendinize barınak yapıp maden toplayabiliyorsunuz. Worldcraft’ın en cazip tarafı ise oyunu çok oyunculu olarak da oynayabiliyor olmanız.