OneDrive'da 2 GB sınırı kalkıyor

OneDrive'da 2 GB sınırı kalkıyor
OneDrive'da 2 GB sınırı kalkıyor
Microsoft'un Bulut depolama servisi OneDrive'ın sinir bozan 2 GB limit kuralı kalkıyor, kullanıcılar derin bir nefes alıyor.

Microsoft, onca yatırım yaparak hizmete açtığı online depolama servisi SkyDrive'ın ismini, İngiltere 'deki SKY televizyonun şikayeti üzerine OneDrive olarak değiştirmişti. Microsoft yazılımları ve Windows Phone platformu ile entegre şekilde çalışan OneDrive hakkındaki en büyük şikayet ise sisteme 2 GB'tan büyük dosyaların yüklenememesiydi. Bu kısıtlama, özellikle büyük dosyalarla çalışmak zorunda kalan profesyonel dünyanın büyük tepkisini çekiyordu.

Microsoft'un şimdi bu 2 GB kısıtını sessizce ortadan kaldırdığı duyumları geliyor. Bazı OneDrive kullanıcıları 2 GB'tan büyük dosyaları yükleyebildiklerini rapor ederken, Microsoft yetkilileri de haberi teyit ettiler ve kademeli olarak tüm kullanıcıların 2 GB kısıtından kurtulacaklarını müjdelediler. Ancak şimdilik Microsoft'tan detaylı bir açıklama gelmiş değil ve dosya boyutu limitinin tamamen mi kaldırıldığı yoksa daha büyük bir boyuta mı yükseltildiği bilinmiyor.