Periscope'u kullanmak şimdi daha kolay

Periscope'u kullanmak şimdi daha kolay
Periscope'u kullanmak şimdi daha kolay
Son ayların popüler uygulamalarından Periscope'tan müjde. Son güncellemesiyle birlikte uygulamayı kullanmak için Twitter kullanıcısı olma zorunluluğu da kalktı. Bulunduğunuz yerden canlı yayın yapmayı hemen deneyebilirsiniz.

Herhangi bir konu hakkında dilediğiniz anda canlı yayın yapmanızı sağlayan canlı yayın uygulamalarından en sık kullanılanı olan Periscope uygulamasına şimdiye kadar Twitter hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyordu; ancak uygulamanın geliştiricileri kullanıcılarını bu kısıtlamadan kurtarmaya karar verdi.

Özellikle 2 yıl önce yaşanan Gezi Parkı olayları sırasında kullanıcılar tarafından çokça kullanılarak haberleşme konusunda beğeni toplayan bu uygulamalar kullanıcıların yayınlarını Twitter gibi diğer sosyal ağlarda da paylaşarak haberleşme alanında yeni bir seçenek haline geldi.

Dilediğiniz konuda bir canlı yayın başlatabildiğiniz ya da diğer kullanıcıların yayınlarını takip edebildiğiniz en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Periscope, şimdiye kadar kullanıcıların sadece Twitter hesabı ile giriş yapmalarına imkan veriyordu; ancak son gelen güncelleme ile Periscope uygulamasına kullanıcılar, sadece telefon numarasını kullanarak giriş yapmasına imkan veriyor.

Siz de Periscope uygulamasını telefonunuza kurup canlı yayınınıza başlamak ya da uygulama hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Fobito'nun konudaki ayrıntılı yazısını okuyabilir ya da uygulamayı indirip diğer kullanıcıların yayınlarını izlemeye başlayabilirsiniz.