PES Ligi Türkiye elemeleri başlıyor

PES Ligi Türkiye elemeleri başlıyor
PES Ligi Türkiye elemeleri başlıyor
Dünyanın en popüler futbol oyunu Pro Evolution Soccer 2015, futbol tutkunlarını bir araya getirecek bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Organizasyon; Sony PlayStation, Teknosa, PayPal ve Aral işbirliği ile 21 Mart – 10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Türkiye ’nin dört büyük ilinde gerçekleştirilecek.

Türkiye’de bir ilk olacak organizasyonda, futbol tutkunları çok farklı bir rekabet ortamında bir araya gelecek. İstanbul , Ankara , İzmir ve Eskişehir’de düzenlenecek ve binlerce oyun tutkununun takip edeceği etkinliklerle Türkiye PES Finalistini bulacak. Etkinlik alanlarında oyun dünyasının popüler yayıncıları, esporcuları ve pek çok sürpriz de katılımcıları bekliyor olacak. Her ilde pek çok mekanda yapılacak etkinliklerin son ayağı olan finallere ise İstanbul ev sahipliği yapacak.

Birinci hem UEFA şampiyonlar ligi Final maçı heyecanına ortak olma,  hem de maç öncesi bu benzersiz atmosferde yarışma şansı kazanmak ve kendi kaderini belirlemek için Berlin’e gidecek.

Düzenlenen etkinlik kapsamında birinci olan katılımcı Konami’nin global olarak her yıl düzenlediği ‘PES Dünya Finali’ne katılma şansı kazanacak. Etkinliğin görkemli finali, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali ile aynı gün, yani 6 Haziran 2015’te, final maçından önce Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak.

Ayrıntılı bilgiye turkeygamefestival.com/pesligi adresinden ulaşılabilir.