Pulitzer'in bakış açısıyla dünya

Fotoğrafların tarihe tanıklık ettiği gerçeği, öteden beri bu karelere yüklenen misyonlardan birisi. Ancak hepsinin bu...

Fotoğrafların tarihe tanıklık ettiği gerçeği, öteden beri bu karelere yüklenen misyonlardan birisi. Ancak hepsinin bu işlevi yerine getirdiğini öne sürmek de biraz haksızlık olabilir. Bu site, haberin en önemli içeriğinden birisi olan, hatta kimi zaman haberin kendisinin bile önüne geçebilen fotoğrafların Pulitzer Ödülü almış örneklerini sizler için sayfalarında sergiliyor.
Newseum, ABD'de bulunan bir haber müzesi. Dünyanın en önemli kişi, olay ve gerçeklerine
yönelik detaylı bilgiler, fotoğraf, görüntü ve bilgi arşivine sahip. Elbette internetin olanaklarını da unutmayarak içeriğinin önemli bir kısmını sitelerine aktarabilmiş.
Yakın geçmişimizden bugüne tarihin en dramatik anlarının en usta gözler tarafından tespit edilmiş karelerini burada zahmetsiz ve ücretsiz olarak takip etmeniz mümkün. Doğal afetler, savaşlar, diplomatik krizler gibi dünyanın ilgisini çeken konuların bir kare fotoğrafta nasıl özetlenebildiğini görmek son derece ilginç bir tecrübe. Siteden daha birçok farklı sergiyi de gezmeniz ve gelecek sergilerle ilgili bilgi almanız mümkün.