Radikal şimdi de Telegram'da!

Radikal şimdi de Telegram'da!
Radikal şimdi de Telegram'da!
Radikal haber paylaşımı yaptığı platformlara Telegram mesajlaşma uygulamasını da ekledi.

RADİKAL - Radikal.com.tr, yayın yaptığı sosyal mecralara Facebook ve Twitter’dan sonra dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması Telegram’ı da ekledi.

Telegram’da açılan Radikal Gazetesi kanalına üye olan kullanıcılar, Türkiye ’den ve dünyadan çarpıcı haberleri ve son dakika gelişmelerini cep telefonlarında ya da Telegram’ın masaüstü uygulamasında görüntüleyebilecekler.

Paylaşılan haberleri fotoğraf, video ve ses kaydı olarak da alabilecek olan kanal üyelerine haber yayını günde üç defa yapılacak.

Türkiye ve dünyanın gündemine bağlı olarak bu sıklık artış gösterebilecek. Örneğin 26. Dönem Milletvekili seçimlerinin yapılacağı 1 Kasım ve ertesi günü 2 Kasım 2015 tarihlerinde seçimle ilgili merak edilen gelişmeler, Radikal’in Telegram kanalına üye olan kullanıcılara anlık olarak iletilecek.

Radikal’in Telegram kanalına üye olmak için uygulamayı App Store ya da Google Play’den indirdikten sonra, uygulama içinde www.telegram.me/radikalgazetesi bağlantısını ziyaret edin. Ayrıca, programı indirdikten sonra Chats (Sohbetler) kısmındaki aramaya Radikal Gazetesi yazarak da kanala üye olabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda ve masaüstünde kullanılabilen pek çok mesajlaşma programı olmasına rağmen Telegram tüm bu programlar arasında kullanıcı bilgilerinin gizliliğine en fazla önem gösterenlerinden biri olarak biliniyor. Kullanıcı dostu ara yüzü ve kullanım kolaylığı ile pek çok kişi tarafından tercih edilen Telegram, dünyanın farklı bölgelerinde ezeli rakibi WhatsApp’ın kullanıcı sayısı olarak önüne geçmiş durumda.