Rusya internetin fişini mi çekecek?

Rusya internetin fişini mi çekecek?
Rusya internetin fişini mi çekecek?
Rus denizaltıları ve casus gemilerinin internetin ana damarlarının bulunduğu bölgede görülmesi ABD'yi endişelendirdi. Rusya internetin fişini mi çekmeyi düşünüyor?

New York Times'ın haberine göre, Rus denizaltıları ve casus gemileri küresel internet iletişiminin neredeyse tamamını sağlayan hayati önemdeki denizaltı kablolarının hemen dibinde aktif olarak operasyonlar yürütüyor.

Ruslar'ın çatışma dönemlerinde bu ağlara saldırmayı planlıyor olabileceğine yorulan bu durum bazı ABD 'li askeri ve istihbarat yetkilileri arasında endişelerin tırmanmasına sebep oluyor.

Rus denizlaltılarının bulunduğu bulunduğu bölgede her ne kadar Rusların böyle bir girişimde bulunacaklarına dair bir somut gelişme yaşanmazken, Rusya'nın son günlerde Kuzey Denizi ve Kuzey Asya bölgesi civarındaki artan hareketliliği kafaları karıştırıyor.

FİBER KABLOLARIN KOPMASI YENİ BİR OLAY DEĞİL

İnternetin ana omurgasını oluşturan bu fiber kablolar köpek balığı saldırıları veya doğal olaylar nedeniyle yer yer zarar görüyor ancak ABD'li yetkililer hızlıca kabloları onarabiliyor.

ABD'yi endişelendiren şey ise Rusya'nın çok daha derinlere inerek kabloları hemen onarılamayacak şekilde tahrip etme ihtimali...