Samsung Galaxy serisine BBM seçeneği geldi

Samsung Galaxy serisine BBM seçeneği geldi
Samsung Galaxy serisine BBM seçeneği geldi

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre, Android uyumlu versiyonu geliştirilmekte olan BlackBerry Messenger (BBM) uygulamasını kurmak isteyen Afrikalı Galaxy cihaz sahipleri, erişim için Samsung Apps adlı uygulama mağazasından yardım alabilecek. Popüler mesajlaşma uygulaması BBMin Android sürümünün şu anda Beta aşamasında olduğu biliniyor.

Buna göre BBM uygulamasının Android sürümünün son aşamaya iyice yaklaştığı anlaşılıyor. Uygulama sayesinde BBM sosyal ağındaki BBM sohbet, çoklu sohbet, BBM Grup özellikleri Samsung Galaxy cihaz sahiplerine açılacak. Samsungun Messaging Hub adını verdiği mesajlaşma merkezinde çok sayıda üçüncü parti mesajlaşma servisine destek veriliyor.

Entegrasyon sonrasında BlackBerry OS işletim sisteminde olduğu gibi BBM üzerinden SMS gönderilebilecek ya da sohbet edilebilecek. İlk basın bülteni Afrika odaklı olsa da Samsungun BBM servis desteğini diğer pazarlara da sunması bekleniyor. Geçmişte RIMi ciddiye almamış olan Samsunga destek veriliyor olması ilginç. Dünya genelinde sürekli düşüşte olan BlackBerrynin servis sunucu olma yolunca planları olabilir.