Samsung'dan iki kat uzun ömürlü batarya

Samsung'dan iki kat uzun ömürlü batarya
Samsung'dan iki kat uzun ömürlü batarya
Tüm akıllı telefon kullanıcılarının musdarip olduğu hızlı tükenen batarya ömrünü Samsung sona erdirecek gibi görünüyor. Teknoloji devinin konudaki çalışmaları problemi çözecek olsa da, bunun için biraz daha beklememiz gerekecek.

Hemen hemen her akıllı telefon kullanıcısının ortak sorunu batarya ömrüdür şüphesiz. Günün her anında elimizde olan, mesajlaştığımız, internette gezindiğimiz, adres sorduğumuz, arama yaptığımız ve daha pek çok şey için kullandığımız telefonlarımızın sarjı azaldığında ya da bittiğinde Kriptonit'e maruz kalmış Superman gibi elden ayaktan düşüyoruz. Samsung da işte bizi bu sorundan bir nebze olsun kurtarmak için iki kat uzun ömürlü batarya teknolojileri geliştirdiğini duyurdu.

Fobito'nun haberine göre bataryalarının bu kadar uzun ömürlü olmasını sağlayan grafen. Samsung eski lityum bataryalarının silikon yüzeylerini grafence zengin silikon-katot ile kapladı ve bu sayede iki kat uzun ömürlü bataryalar geliştirmeyi başardı.

Batarya ömrü için yeni bir materyal ve çözüm olacak bu işlem sayesinde Samsung, lityum iyon pillerden bir buçuk ile iki kat arası daha fazla verim alacak. Yani piller bu oranlara göre daha fazla enerji depolayabilecek. Yeni sistemin sunacağı katmanlı yapı da, pilin ömrünü uzun vadeli yapacak. Fakat, ne yazık ki pillerin geliştirilmesi kullanıma sunulacağı anlamına gelmiyor. Akıllı telefon teknolojileri her ne kadar hızla ilerlese de batarya ömürleri ile ilgili yenilikler o kadar hızlı ilerlemiyor. Samsung geliştirdikleri teknolojinin kullanıma sunulması için iki yıllık bir çalışma süresinin olduğunu duyurdu. Öte yandan belirtmek gerekir ki bu süre bile firmanın sektörde batarya ömrü ile ilgili en fazla çalışma yapan ve en fazla yenilik sunan şirket olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Sonuç olarak önümüzdeki iki yıl daha elimizdeki bataryalara ve sarj sürelerine mahkumuz gibi duruyor. Bu yüzden lütfen yedek bataryalarınızı ve ya sarj cihazlarınızı yanınızdan ayırmayın ve tr.fobito.com'u takip etmeye devam edin.


  ETİKETLER:

  Zengin

  ,

  Telefon

  ,

  Samsung

  ,

  şirket

  ,

  Enerji

  ,

  batarya