Sesleri bulun, tempoyu kurun, müziği yaratın

Sesleri bulun, tempoyu kurun, müziği yaratın
Sesleri bulun, tempoyu kurun, müziği yaratın
"Karate Kamil" serisiyle bilinen Cemre Özkurt, San Francisco'da kendi oyun şirketi Worm Animation'ı kurdu. Geliştirdiği ilk bağımsız oyun olan Beat the Game yakında PC ve MAC platformlarında oyuncularla buluşacak.

Müzikal macera türünde olan oyunun fragmanı bu hafta yayına girdi. Oyun içi grafiklerden oluşan tanıtım filmi, görüntü kalitesiyle oyundan çok bir filmden kareleri andırıyor.

Absürd, soyut bir paralel evrenin içinde geçen oyun, fütüristik ve alternatif bir geleceği resimliyor. Oyundaki kahramanımız Mıstık yolunu, rastladığı objeleri bir araya getirerek oluşturduğu seslerle buluyor. Boynundaki kayıt cihazıyla hiç duyulmamış sesler arayan Mıstık, bazen bir taşı fırlatarak cıkardığı gürültüyü kaydediyor, bazen de yeni tanıştığı başka bir karakterden ses örnekleri alıyor. Oyun boyunca bu parçaları birleştirip benzersiz bir müzik oluşturmaya calışıyor.

Filmsel bir anlatımla ilerleyen Beat the Game, özellikle müzik tutkusu olanlar ve kaliteli grafikli macera oyunları sevenler için heyecan uyandırıyor.


  ETİKETLER:

  Müzik

  ,

  Oyun

  ,

  paralel

  ,

  kayıt