Sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak 8 uygulama

Sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak 8 uygulama
Sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak 8 uygulama
9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nü kaçırdıysanız üzülmeyin. Sigarayı bırakmak için bu uygulamaları kullanabilir, bu alışkanlığınızdan hemen kurtulabilirsiniz.

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü kapsamında çeşitli yayın organları ve etkinlikler vesilesi ile Yeşilay gibi sivil toplum örgütleri, kullanıcılarını sigarayı bırakmaya teşvik etmek için çeşitli programlar ve duyurular yaptı.

Elbette her alanda hayatımızın bir parçası olan akıllı telefonlarımız da sigarayı bırakma konusunda da geliştirilmiş uygulamalarla hayatımızı kolaylaştırmadaki görevlerini sürdürüyor.

İşte Sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak mobil uygulamalar:

1. Stop Smoking

radikal


Stop Smoking adlı bu uygulama sizi sigarayı bırakma konusunda teşvik ederek görevini yapmaya çalışıyor. Sigara içenlerin vücutları dışında ceplerine de zarar verdiği düşünüldüğünde sigara içmeyerek ne kadar karda olduğunuzu da söyleyen bu uygulama son derece işlevsel.

2. Smoke Free

radikal

Sade tasarımı ve oldukça yardımcı bir uygulama. Sigarayı bıraktığınız günden itibaren ne kadar kar ettiğinizi not eden ve size grafiklerle tüm verilerinizi sunan Smoke Free, ücretsiz olması ile de kullanışlılığını artırıyor.

3. QuitNow

radikal

Sigarayı bırakmaya çalışanların en büyük sıkıntısı da ne yapacaklarını bilemedikleri boş zamanlardır. Bu sorunu da çözmenize yardımcı olan QuitNow adlı bu uygulama sigara içmediğiniz sürenin uzunluğuna göre sizi ödüllendiriyor.

4. Quit Smoking

radikal

Bu uygulama ile telefonunuza yüklenen araçlar, size sigarayı bıraktığınız günden itibaren yaptığınız tasarrufu ve sigarayı bıraktığınız günleri göstererek sizi teşvik eden kolay bir yol suuyor.

5. Get Rich or Die Smoking

radikal

Yine hem sağlığınızdan, hem de paranızdan tasarruf etmenizi sağlayacak olan Get Rich or Die yani “Zengin Ol ya da Sigara İçerek Öl” adlı uygulama adından da size gerekli olan mesajı veriyor kanaatindeyiz.

6. Quit Smoking 2

radikal

Sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak bu uygulama duvar kağıdınızı sık sık sigaranın zararlarını anlatan imajlarla değiştiren bu uygulama size sürekli sigara kullanımının zararlarını anlatıyor.

7. Ciggie

radikal

Bir başka istatistik uygulaması olan Ciggie, size sigara içtiğiniz mekanları bile sunarak uzaklaşmanız için elinden geleni yapıyor.

8. Quit Buddy!

radikal

Oldukça şık ve kullanışlı bir uygulama üstelik listemizdeki uygulamaların en sempatiği. Sigarayı bırakmanız konusunda yardımcı olmasının yanı sıra bu uygulama size bir de günaydın mesajı atıyor.

Listedeki uygulamaların indirme adresleri için tıklayın.