Site sahiplerine başucu kitapları

Bir site tasarlamak için önce adres tahminleri yürütmeye başlıyorsanız başlangıç için biraz hatalı davrandığınız konusunda sizi uyarmalıyız

Bir site tasarlamak için önce adres tahminleri yürütmeye başlıyorsanız başlangıç için biraz hatalı davrandığınız konusunda sizi uyarmalıyız. Adres için seçeneklerinizin
yok denecek kadar az kalmış olması bir yana, günümüzün 'geleceği düşünen' web siteleri için öncelikle sağlam bir altyapı kurmanız gerekiyor. Bunun üstünde web sitenizin yayımını yapacak olan dil, kodlama prosedürleri ve veritabanı seçimi gibi daha tedirgin edici seçimler de sırada sizi bekliyor olacak.
Genellikle tasarımcılar arasında ilk seçtiği yoldan devam etmek ve bütün sitelerini kendi bildiği sistem üzerine bina etme yolu seçilir. Oysa farklı projeler, farklı seçenek ve çözümleri gündeme getirebilir. Bu hafta size internetin parlayan dillerinden ikisini ve bu dilleri kullanarak yine popüler konuların başında gelen e-ticaret uygulama çözümlerini işleyen üç kitabı tanıtıyoruz.
Burada önemli bir konunun altını çizmekte fayda var. Artık hiçbir ciddi web hizmeti
/site-si statik veri yapısını kullanmıyor. Bu yüzden yapacağınız ön seçimlerin normalde kullandığınız ya da alışkın olduğunuz yapılarla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.