SMS, çığ gibi...

Cep telefonu teknolojisinin en beklenmedik çılgınlığı olan SMS, hâlâ dünyanın her yanında artan bir şekilde kullanılıyor.

Cep telefonu teknolojisinin en beklenmedik çılgınlığı olan SMS, hâlâ dünyanın her yanında artan bir şekilde kullanılıyor. Yapılan araştırmalar da bu artışın ispatı durumunda. Eylül rakamlarına göre günlük yollanan SMS sayısı 750 milyona ulaştı. GSM Association tarafından yürütülen çalışmanın sonuçlarına göre bu sene sonunda yıllık mesaj hacmi 250 milyarı geçecek. Bu rakam geçen sene 200 milyar düzeyindeydi. İnternet ile cep telefonlarının birliği de bu sayıyı artıran sebeplerden birisi olarak gösteriliyor. SMS'ler genellikle kişiler arası kullanılıyor
ancak çeşitli bilgi servisleri ve yarışmalar için de kullanım artış gösteriyor. Tahminlere göre çok yakında günlük 1 milyar adetlik mesaj hacmi hayal değil. En yoğun kullanım İskandinav ülkelerinde görünüyor. Filipinler, Avustralya ve Yeni Zelanda ise yakın takipte. Türkiye ise henüz bu listeye girecek yoğunluğa ulaşamadı.