Su içmediğinizi hatırlatan akıllı matara çıkıyor

Su içmediğinizi hatırlatan akıllı matara çıkıyor
Su içmediğinizi hatırlatan akıllı matara çıkıyor
Siz de gün içinde su içmeyi unutanlardan mısınız? O zaman teknolojinin bu nimeti işinie çok yarayacak. Size gün içinde su içmenizi hatırlatacak akıllı mataraların sene sonunda piyasaya sürüleceği duyruldu.

Akıllı teknolojiler ve mobil uygulamalar, özellikle giyilebilir teknolojilerin geliştirilmesi ve nesnelerin interneti (Internet of Things) akımı ile hayatımızın içine daha da fazla girmeye ve yer yer müdahil olmaya başladı.

Özellikle son dönemlerde sağlık konusundaki uygulamalar ve cihazlar üzerinden giden akıllı teknolojiler kalp ritminizi, attığınız adımları ve yaktığınız kalori gibi verileri çok iyi takip edebiliyor.

Fobito'nun haberine göre bu teknolojilere en son eklenecek olan ürünlerden birisi de üretim aşamasına bir Kickstarter kampanyası ile başlayan ve kısa sürede hedeflediği bütçeyi tutturan Hidrate Me isimli bir akıllı matara.

Cep telefonunuza yüklediğiniz bu uygulama ile paralel olarak çalışan bu matara ya da su şişesi diyebileceğiniz cihaz, mobil uygulaması aracılığı ile size en son ne zaman su içtiğinizi hatırlatıyor ve eğer son su içişinizin üzerinden çok zaman geçti ise size bir mesaj göndererek su içmeniz gerektiğiniz söylüyor. Telefona uzak; ama şişeye yakın olma ihtimalinizi de göz önünde bulunduran Hidrate Me, su içme vaktiniz geldiği zaman parlayarak sizin dikkatinizi kendi üzerine çekiyor ve su içmeniz gerektiğini hatırlatıyor.

2015 yılının sonlarına doğru piyasada olması beklenen ve su tüketiminize dair verilerinizi toplayarak size su içmeniz gerektiğini hatırlatan Hidrate Me isimli bu şişenin 0,7 litrelik tek bir modeli var ve şu an için belirlenen fiyatı 39 Dolar civarında.


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Kalp

  ,

  zaman

  ,

  paralel

  ,

  Uzak

  ,

  2015