Surface RT'den sonra Surface Pro indirimi

Surface RT'den sonra Surface Pro indirimi
Surface RT'den sonra Surface Pro indirimi

Geçen ay gelen ilk haberlerden sonra, iyi satmadığı apaçık ortada olan Microsoft Surface tabletlerle ilgili ilk indirim haberi Surface RT için gelmişti ve cihazın fiyatı yüzde 30 oranında ciddi biçimde indirilmişti. Bunun sebebi Microsoftun Surface tabletlerden dolayı yaşadığı 900 milyon dolarlık zarardı! İşte bu gelişmeden kısa süre sonra bu kez daha gelişmiş ve pahalı olan Surface Pro modellerinde de fiyat aşağı çekildi. Tam kapsamlı Windows 8 içeren Surface Pro indirimleri yüzde 10 dolayında.

64 ve 128 GB SSD seçenekleri olan Surface Prodaki indirimse 100 dolar oldu. Yeni fiyatlar sırasıyla 800 ve 900 dolar olarak belirlendi. Bu indirimlerin iki ana nedeni olabilir. Birincisi sürekli yüksek oranda zarar eden Microsoftun talebi arttırmak istemesi. İkincisi kısa süre sonra ilan edilmesi muhtemel yeni nesil Surface tabletler. Böyle bir durumda elde kalan önceki nesil modellerin satılması imkansız hale gelebilir.

İlk aşamada Surface Pro indirimleri ABD , Kanada, Çin , Hong Kong ve Tayvan ile sınırlı. Surface RT ve Surface Pro modellerinin ikinci nesle geçme zamanı geldi. Bunun için Intel Haswell mobil işlemciler ve yeni nesil Qualcomm Snapdragon 800 işlemciler hazır durumda. Aynı zamanda bataryalı klavye eklentisinin sunulması da bekleniyor. Microsoft açıklamasına göre Surface Pro indirimleri Ağustos boyunca geçerli olacak. Muhtemelen ardından Surface 2 duyuruları gelebilir.