Teknoloji duayenleri "Yeni Dijital Dünya Zirvesi"nde buluşacak

Teknoloji duayenleri "Yeni Dijital Dünya Zirvesi"nde buluşacak
Teknoloji duayenleri "Yeni Dijital Dünya Zirvesi"nde buluşacak

İstanbul , bu yıl ilk kez Yeni Dijital Dünya Zirvesi'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bilgi Ekonomisi Derneği'nin destekleri ile organize edilecek zirve, 26 Aralık Perşembe günü Hilton İstanbul'da düzenlenecek.

Zirvede Dijital Dünya'da Yeni Nesil Eğitim Teknolojileri, Dijital Dünya'nın Geleceği, Dijital Vatandaş Algısı ve Memnuniyeti, Yeni Nesil Medyanın Son Kullanıcıya Etkileri ve Mobil Teknolojilerin Geleceği konuları ele alınacak.

ABD Başkanı Barack Obama'nın 2008 ve 2012 yıllarında gerçekleşen ABD Başkanlık seçimlerini kazanmasında büyük rol üstlenen Roger Fisk, "Yeni Dijital Dünya Zirvesi" kapsamında bir konuşma yapacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve Bilgi Ekonomisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Milletvekili Bilal Macit, Milletvekili Faik Tunay ve Süleyman Soylu dijital alanda yaşanan yeni gelişmeler hakkında söz alacak.

Son yıllarda ekonomi ve finans merkezi olma özelliği taşıyan İstanbul, geliştirilen teknolojik alt yapı sistemleri ile de dünyanın önemli merkezlerinden biri haline geldi. Kamu ve özel sektörde yaşanan teknolojik ilerlemeler, yatırımlar ve Ar-Ge çalışmalarının ele alınacağı Yeni Dijital Dünya Zirvesi'nde geçmiş çalışmalara ve önümüzdeki yıllarda yapılacak çalışmalara ışık tutacak.