Toshiba'dan NFC teknolojili SD kart

Toshiba'dan NFC teknolojili SD kart
Toshiba'dan NFC teknolojili SD kart
Japon teknoloji devi Toshiba, SD kartlara NFC teknolojisi kazandırdı. Böylece artık SD kartları telefonlara takmadan sadece dokundurarak içindeki verileri görebileceğiz.

NFC teknolojisi henüz çok yaygın olarak - özellikle de ülkemizde - kullanılmasa da bu teknoloji üzerine gelişimler sürüyor. Bu noktada son gelen haber ise Toshiba 'dan. Toshiba'nın önümüzdeki dönemde satışa sunmayı planladığı geliştirdiği yeni SD kartlar, NFC ile harmanlanmış.

Toshiba'nın geliştirdiği ve CES 2015'te tanıtılan NFC destekli SDHC kart modelleri 8 GB, 16 GB ve 32 GB'lık kapasite seçeneklerine sahip olacak. NFC destekli olan bu kartlar, bu özellikleri ile hafıza kartlarına yeni bir özellik kazandırıyor. Bu kartları NFC destekli bir Android telefona yaklaştırdığınızda SD karta göz atabiliyorsunuz. "Göz atmaktan" kasıt, depolama alanında ne kadar boşluk kaldığını görmek. NFC ile içerik aktarmak veya dosya indirmeyi beklemeyin. Bu yolla küçük fotoğraflar eşliğinde içerik bilgisi de veren NFC'li SD kartların şubat ayı gibi satışa sunulması planlanıyor.

 

 

 


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  teknoloji

  ,

  Android

  ,

  Toshiba

  ,

  dosya

  ,

  2015

  ,

  hafıza