Türkçe Siri nasıl kullanılır?

Türkçe Siri nasıl kullanılır?
Türkçe Siri nasıl kullanılır?
Apple'ın sanal asistan uygulaması olan ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarında kullanılabilen Siri isimli uygulama sizin sorularınıza yanıt veriyor ve telefonunuzun çeşitli uygulamalarını sesli komut ile kullanabilmenize imkan veriyor. Peki Türkçe Siri nasıl kullanılır, işte size pratik bir kılavuz...

RADİKAL - 

Son sürümü ile son derece kapsamlı bir hale gelen Siri ile telefonunuzun alarmını kurabilir, arama yapmasını sağlayabilir, internetten dilediğiniz bilgiye ulaşabilir, mesaj gönderebilirsiniz. Günlük hayatta ise dilerseniz “ İstanbul ’da hava nasıl?” gibi sorular sorarak da kullanabileceğiniz Siri, sorduğunuz soruyu anlamadığında ise size konu ile ilgili sorular sorarak anlamadığını dile getiriyor.

Siri’nin Türkçe versiyonunu da piyasaya sürecek olan Apple’ın bu sanal asistanını aktif hale getirmek için iPhone ya da iPad’inizin ayarlar menüsünden genel sekmesine dokunun ve bu ekrandan Siri seçeneğine dokunun ve aktif hale getirin.

Siri’yi aktif hale getirdikten sonra ise Ana Ekran (Home) tuşuna basılı tutup gelen 2 sinyal sesinin ardından dilediğiniz soruyu Siri’ye yöneltebilirsiniz.

Siri’nin sesinin cinsiyetini değiştirmek için de yine Ayarlar menüsünden Genel seçeneğine dokunun ve Siri sekmesine giderek Dil seçeneklerinden Ses Cinsiyeti sekmesinden Erkek ya da Kadın sesleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Hey Siri Özelliği Nedir?

“Hey Siri” özelliği Siri’yi sesli komut ile, Ana Ekran tuşuna basmadan kullanmanızı sağlayan bir özelliktir. Bu özellik aktif ike Hey Siri diye cihazınıza seslenmeniz Siri’yi aktif hale getirecek ve sorularınıza cevap vermeye başlayacaktır.

Sadece cihazınız şarja takılı iken çalışan Hey Siri özelliğini aktif hale getirmek için Ayarlar menüsünden Genel seçeneğine dokunun ve Siri sekmesinen Hey Siri özelliğine izin verin.

Siri Hangi Cihazlarda Kullanılır?

?     iPad 3. nesil ya da daha yeni bir sürüm

?     iPad mini

?     iPhone 4s ya da daha yeni bir sürüm

?     iPod touch (5. nesil) cihazlara sahip olmanız gerekmektedir.

Siri’yi Türkçe kullanmak için ise cihazınızın işletim sistemini IOS 8.3’e yükseltmeniz gerekiyor.

Mobil cihazınız ve işletim sisteminiz ile hayatınızı kolaylaştıracak mobil uygulamalar için her türlü ipucuna ve tr.fobito.com adresinden ulaşabilirsiniz.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  IPad

  ,

  IPhone

  ,

  İstanbul

  ,

  Apple

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Hava

  ,

  derece

  ,

  iPad 3