Twitter arkaplanı değiştirdi

Twitter arkaplanı değiştirdi
Twitter arkaplanı değiştirdi
Mikro blog sitesi Twitter, kullanıcıların profil sayfasındaki kişisel arkaplanları kaldırıyor. Buna göre twitter anasayfasında arkaplan görünmeyecek, ancak her twitin kendine ait sayfasında arkaplan görünecek.

Popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter, pazartesi günü kullanıcılarının anasayfa ve bildiri sayfalarındaki arkaplanlarını twitter.com’dan kaldırdığını duyurdu. Kullanıcılar artık kişisel arkaplanları yerine, anasayfada, profil ve bildiri kısımlarında sade bembeyaz bir arkaplanla karşı karşıya.

Öncesinde kişisel arkaplanını değiştiren kullanıcılar seçtikleri arkaplanı sitenin diğer sayfalarında da görebilmekteydi.

Teknoloji haber sitesi Mashable'da, Twitter yetkililerinin “Arkaplan resimlerini web sitesinden çıkarmaya tüm kullanıcıların anasayfa ve bildiri sayfalarından başladık” sözlerine yer verildi. Buna göre artık sadece giriş yapan kullanıcıların tweet sayfalarında arkaplanlarını görebilmeleri mümkün. Kişisel tercihlerini değiştirmek isteyenler ise yardım merkezinde temel bilgiler kısmından yararlanabilecek.

Aslında bu beyaz arkaplan, site için yeni bir şey değil. Geçen sene itibariyle yeni kullanıcıların arkaplanlarını çıkarmaya, profillerin tasarımı yeniden yapılırken başlamış bile.

Bu yeni kullanıcı profilleri yavaş yavaş tüm kullanıcılara uygulanmakta. Bu değişimin ne zaman , kimlere kesin bir şekilde görüneceğinin kesin bir bildirisini vermeyen Twitter, şimdilik yeni kullanıcılarında beyaz arkaplan tasarımını uyguluyor.

Arkaplan nasıl ayarlanır? 

Arkaplanın görselini Twitter’ın ayarlar kısmındaki "tasarım" sekmesinden değiştirmek mümkün. Tasarımı kişiselleştirme bölümüne giderek "Arkaplanı değiştir" seçeneğini işaretlemek yeterli.

Bu değişim Twitter’ın "Yıldırım Projesi"nin bir parçası olarak, bir sosyal iletişim ağından haber düzenleyici servisine dönüşümü için bir adım olarak yorumlanıyor. Geçen ay açıklanan proje bölgesel canlı haberlere kolay erişim ve paylaşımı kolaylaştırmayı hedefliyor.

Yeni gelen beyaz arkaplanlar Twitter'ın reklamlara yer verme ihtimalini de akla getiriyor fakat Twitter böyle bir amacının olup olmadığını belirtmedi. (CNN Türk)

Twitter'ın 'Project Lightning'i ile ilgili detaylar açıklandı