Uygun fiyatlı HP Chromebook 11

Uygun fiyatlı HP Chromebook 11
Uygun fiyatlı HP Chromebook 11

New Yorkta dün gerçekleşen bir etkinlikte Google tarafından yeni nesil HP Chromebook 11 sunumu yapıldı. Giriş seviyesine özel geliştirilmiş olan uygun fiyatlı Chromebook 11 ile 11 inç 1366 x 768 piksel IPS tip ekran, Chromebook Pixeli andıran tasarım ve Chrome OS işletim sistemi geliyor. Google Play, Best Buy, Amazon ve HP sitelerinde 279 dolardan satışa girdi.

Bu cihazı alanlara iki senelik 100 GB Google Drive depolama alanı, Google Play Music All Access servisi için 2 ay ücretsiz erişim imkanı, 12 kez kullanılabilen GoGo uçak içi internet bağlantısı hediye ediliyor. İnce gövdeli cihazda tüm bağlantılar sol kısımda toplanmış. Siyah ve beyaz renk seçenekleri olsa da görüldüğü gibi sarı, kırmızı , mavi ve yeşil şerit seçilebiliyor. 4G LTE destekli model ilerde satışa sunulacak.

Tam kapsamlı klavye ve geniş touchpad alanı sunan cihazda ekran üstünde VGA kamera bulunmakta. Gövde plastik olsa da içteki iskelet kısmı magnezyumdan üretiliyor. Çift çekirdekli Samsung Exynos 5250 işlemci, 2 GB RAM, 16 GB depolama alanı, çift micro USB 2.0 portu ve Slimport görüntü çıkışı sunuyor. Şarj için micro USB portu kullanılıyor ve 6 saat dayanabiliyor.