Villayı Bitcoin ile satın aldı, rekor kırdı!

Villayı Bitcoin ile satın aldı, rekor kırdı!
Villayı Bitcoin ile satın aldı, rekor kırdı!
ABD'nin Texas eyaletinde bir lüks villa 1000 Bitcoin'e (500 bin dolar) alıcı buldu.

Yaşanılan hack skandalına rağmen Bitcoin ile alışverişte yeni eşikler aşılıyor. ABD 'nin Texas eyaletinde kimliği berlilenemeyen bir kişi iki yatak odalı iki banyolu lüks bir villayı 1000 bitcoin (yaklaşık 500 bin dolar) ödeyrek aldı.

Del Mango Villa Real Estate firmasının gerçekleştirdiği Bitcoinli villa satışının bu tarihe kadar tek seferde gerçekleşen en büyük Bitcoin alışverişi olduğu belirtildi.

Hürriyet 'in haberine göre, BitPremier şirketinin CEO'su Alan Silbert daha önce Bitcoin ile bazı lüks otomobiller satıldığını belirtirken "bildiğimiz kadarıyla bu kadar pahalı bir Bitcoin alışverişi gerçekleşmedi" diye konuştu. Sanal para birimi Bitcoin bilgisayarlar tarafından oluşturulan şifrelerle üretiliyor. Bugüne kadar restoranlardan otellere kadar Bitcoin kullanımı özellikle ABD'de yaygınlaşmıştı.

Ancak son aylarda ortaya çıkan hack skandalı Bitcoin'in güvenirliğini sorgulatmış, en büyük Bitcoin işlem platformu MtGox'un iflasına sürüklemişti.

YENİ REKORLAR GELEBİLİR 

Öte yandan Bitcoin ile villa satışı ile kırılan rekor fazla uzum ömrülü olmayabilir. Bitcoin alışveriş platformu BitPremier'de Paris'te Louvre Müzesi manzaralı bir lüks daire 20 bin Bitcoin'e yani 11.8 milyon dolara satışa çıkarıldı. Yine İsrail 'de bir lüks villa 5000 bitcoine alıcısını bekliyor.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Hürriyet

  ,

  İsrail

  ,

  Daire

  ,

  Lüks

  ,

  Alışveriş

  ,

  Para

  ,

  Bitcoin

  ,

  CEO