Winamp'ın yeni sahibi Radionomy oldu

Winamp'ın yeni sahibi Radionomy oldu
Winamp'ın yeni sahibi Radionomy oldu

AOL, bir süre önce senelerdir elinde tuttuğu ve güncellediği Winamp müzik çalar uygulamasını ve Southcast servisini sona erdireceğini duyurmuştu. Aralık sonunda Winamp.com sitesinin karanlığa bürünmesi bekleniyordu ama korkulan olmadı ve Winamp fanatiklerinin duası kabul edildi. İlgili bir alıcı AOLa yaklaşıp Winamp ile Southcasti satın almak için teklif gerçekleştirdi ve satışta uzlaşma sağlandı.

Online radyo alanında çalışmaları olan Radionomy firması Winamp ve Southcast için miktarı açıklanmayan bir ödeme gerçekleştirdi. Belçike Brüksel merkezli firma , portfolyosundaki 6000 radyoya Southcast dahilindeki 50 bin radyoyu katarak ciddi anlamda ilerleme elde edecek. Şu aşamada Radionomynin Winamp ile ilgili güncellemelere devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

Güncelleme olmasa bile Winampın Radionomy aracılığıyla dağıtımının süreceği düşünülüyor. Ne AOL, ne de Radionomyden Winampın geleceğiyle ilgili bir açıklama gelmedi. Winamp ve ona ait teknolojilerin ticari dünyaya yönelik olarak değerlendirileceği iddia ediliyor çünkü Radionomynin yatırımcılarından biri olan MusicMatic firması ses ve video deneyimini iyileştirme alanında işletmelere destek veriyor. Aniden umulmadık yerlerde Winamp karşımıza çıkmaya başlayabilir.


  ETİKETLER:

  Müzik

  ,

  İddia

  ,

  radyo

  ,

  Winamp

  ,

  firma

  ,

  açıklama

  ,

  Aralık