Windows 10'a dev güncelleme geliyor

Windows 10'a dev güncelleme geliyor
Windows 10'a dev güncelleme geliyor
Windows 10'un yeni işlevler getirecek olan büyük güncellemesi Kasım ayında geliyor. Peki güncelleme beraberinde ne getirecek?

Windows 10'a eklenecek olan yeni özellikleri iple çekiyorsanız, artık hangi tarihi bekleyeceğinizi biliyorsunuz. WinBeta'nın haberine göre Windows 10, Kasım ayında büyük bir güncelleme alacak.

Güncellemenin getireceği yeniliklerin başında Edge web tarayıcısına eklenecek olan eklenti desteği, yeni evrensel Mesajlaşma uygulaması ve fazlası var. Microsoft'un şirket içerisinde "Kasım için Windows 10 güncellemesi" veya "Windows 10 Kasım güncellemesi" olarak adlandırdığı güncelleme, Ağustos ayından bu yana Insider programının üyeleri tarafından deneniyor.

MUHTEMEL YENİLİKLER

Microsoft'un Edge'e WebM desteğini eklemek üzere çalıştığı söyleniyor. Bu standardın Kasım güncellemesine eklenme olasılığı yüksek görünüyor. Windows 10'un bu hafta ortaya çıkan son yapısı, işlev menülerinde bazı geliştirmeler yapmış, Windows Feedback evrensel uygulamasını güncellemişti. Ancak bu yapı, 64-bit Chrome 'un kilitlenmesine neden olan bir hata dahil, bazı sorunlara sahipti. Bu sorunların Kasım'a kadar düzeltilmesi bekleniyor.

Microsoft'un en yeni işletim sistemi Windows 10, şu an 75 milyon cihaza girmeyi başarmış durumda. Masaüstü web trafiğinin yüzde 5'i Windows 10'a aitken Windows 7, masaüstü web trafiğinin yüzde 57,67'sini oluşturuyor.