Windows 8.1 içeren Lenovo ThinkPad 8

Windows 8.1 içeren Lenovo ThinkPad 8
Windows 8.1 içeren Lenovo ThinkPad 8

Geçen sene sonunda en ufak boyutlu Windows 8.1 içeren tabletlerden biri olan 8 inç ekranlı Lenovo Miix 2 satışa girmişti. Lenovo bu kez iş odaklı kullanıcılara benzer bir çözüm sunuyor. Windows 8.1 işletim sistemini içeren ve 8.3 inç ekran kullanan bu yeni ThinkPad 8 tablet iş odaklı kullanıcıların beğenisini kazanacak özellikler ve yazılımlar içeriyor.

420 gram ağırlığa sahip olan tablete fark katan bir diğer özellik Intel imzalı bir işlemci içeriyor olması. Atom serisinden dört çekirdekli Z3700 Bay Trail işlemci içeren Lenovo ThinkPad 8, en fazla 2.3 GHz hıza çıkabiliyor. 8 GBa kadar RAM desteği sunması etkileyici. Depolama seçenekleriyse 32, 64 ve 128 GB. microSD kartlarla alan arttırılabiliyor. Açıklamaya göre Full HD ekran seçeneği sunulacak.

Cihaza etkisi olan bir diğer artı yüksek hız destekli micro USB 3.0 portu. Aynı zamanda micro HDMI üzerinden görüntü ve ses sunabilmekte. Adı gibi 8 MP kamerası da olan tabletin önündeki sohbet kamerası ise 2 MP. Wi-Fi standart ve 4G LTE alıcısı opsiyonel. Microsoft Office 2013 yüklü gelen cihazın sunduğu batarya ömrünün 8 saat olduğu söyleniyor. İsteyenler opsiyonel olarak klavye beşik ve QuickShot kapak alabilecek. Başlangıç fiyatıysa 399 dolar olacak.