Windows 9'a müthiş özellik

Windows 9'a müthiş özellik
Windows 9'a müthiş özellik
Bu yeni Windows 9 özelliği, sabit diskiyle sorun yaşayanların kurtuluşu olabilir!

Windows 9 şüphesiz büyük bir kullanıcı kitesi tarafından bekleniyor. Özellikle Windows 7'nin ardından 8'e burun kıvıranların merak ettiği yeni işletim sistemi, düzenli olarak yayınladığı kısa videolarla son kullanıcıların merakını zirvede tutmayı başarıyordu.

Bahsi geçen yeniliklerden birisi olan Storage Sense ise sonunda kendisini gösterdi. Yayınlanan görseller sayesinde artık bu yeni özelliği daha yakından inceleyebiliyoruz. Esasen bu yeniliğin getirileri tahmin ediliyordu ve tıpkı hesaplandığı gibi, birçok sabit diski tek bir noktadan yönetmemize ön ayak olacağı resmen gözler önüne serildi.

Storage Sense'in en dikkat çeken özelliği, varsayılan bir sürücü aracılığı ile çıkarılabilir bir diske kayıt yapabilmeye olanak sunması. Bu yeniliğin en büyük avantajıysa, düşük sabit disk alanına sahip olan Windows 8 cihazlarda, direkt olarak SD karda kayıt yapmamıza imkan sunması. Bir noktada çok basit bir yenilik gibi görülebilecek Storage Sense, 200 dolar altı tabletlerin kullanacağı şüphesiz en önemli özelliklerden birisi olacak. Ayrıca depolama konusunda USB, SD kart, OneDrive ve niceleri ile esnek bir kullanım sunan Microsoft ürünleri için, Storage Sense'in yaratacağı platformlar arası yönetim özelliği de büyük rahatlık sağlayacağa benziyor.  


  ETİKETLER:

  Windows

  ,

  Microsoft

  ,

  DİSK

  ,

  yönetim

  ,

  kayıt