Windows Phone ile tek el klavye nasıl kullanılır?

Windows Phone ile tek el klavye nasıl kullanılır?
Windows Phone ile tek el klavye nasıl kullanılır?
Büyük ekranlı telefonların hayatımızı kolaylaştırdığı doğru; ama tek elle kullanım alışkanlığımız klavye kullanımında hata yapma oranını da yükseltiyor. Fobito bu probleme çözüm olabilecek bir Winsows Phone özelliğini yazdı.

Büyük ekranlı telefonlar kullanımınızı bir yandan kolaylaştırırken bir yandan da tek elle kullanımı, özellikle de herhangi bir amaçla yazı yazmayı yani klavye kullanımını zorlaştırıyor. Her geçen gün büyüyen ekranlar ile kullanımınızı rahatlatmak için ise çeşitli uygulamalar geliştiriliyor.

6 inç ya da daha büyük ekrana sahip telefonlarda tek el ile klavye kullanımı son derece zor. Baş parmağınızla klavyenin uzak köşesine rahat şekilde uzanmanız ve dilediğiniz metni oluşturmanız neredeyse imkansız.

Windows Phone işletim sistemine sahip olan büyük ekranlı  telefonunuzla, mesela Lumia 1320 ile mesaj yazmanızı kolaylaştıracak olan Tek El klavyeyi etkinleştirdiğinizde ise ekran klavyeniz daha küçük ekranlı bir telefonda olduğu gibi daralarak tek elinizle erişim yapabileceğiniz bir boyuta geliyor.

Bu özelliği kullanmak için telefonunuzdan mesaj uygulaması gibi, klavyenizi kullanacağınız bir uygulamayı açın ve klavyenizin sol tarafında bulunan &123 simgesine basılı tutun. Açılan sekmede klavye simgesine dokunun ve sola ya da sağa seçeneklerinden birine dokunarak klavyenizin ekranını ne tarafına doğru daralacağını seçin.

Bu işlemden sonra klavyeniz ekranın sağ tarafına doğru, sol köşesinden daralacak ve tek eliniz ile rahatça kullanabileceğiniz bir hale gelecek.

Windows Phone tek el klavye seçeneğinin uygulamalı video anlatımı için Fobito'nun ilgili haberine göz atabilirsiniz.

Windows Phone, Android ya da IOS işletim sistemine sahip tüm mobil cihazlarınızla ilgili her türlü ip ucuna erişmek ve mobil cihaz kullanım deneyiminizi artırmak için Fobito'yu takip etmeyi ihmal etmeyin.