Windows Phone kullanımı artıyor mu

Windows Phone kullanımı artıyor mu
Windows Phone kullanımı artıyor mu
Windows Phone'un farklı ülkelerdeki iniş ve çıkışları bir araya geldiğinde, bakın ortaya ne çıkıyor?

Windows Phone platformu, güçlü rakipleri iOS ve Android karşısında uzun süre umutsuz bir çırpınış içinde görünse de Microsoft'un telefon üreticilerine milyarlarca dolarlık teşvikler vermesi ve işletim sisteminin kullanımından ücret talep etmeyi bırakmasıyla giderek daha çok telefon üreticisi çok karlı bir ürün haline dönüşen Windows Phone'lu telefonlar üretmeye başladı.

Bunun sonucunda da şu anda özellikle Avrupa 'da Windows Phone telefonlarının satışında önemli zıplamalar olduğu dikkat çekiyor. Windows Phone İtalya'da pazar payını son çeyrekte yüzde 7.9'tan yüzde 13'e çıkarırken, Almanya 'da ise yüzde 7.1'den yüzde 9.9'a yükseldi.

ABD 'de de yüzde 3.8 olan payını yüzde 3.9'a çeken Windows Phone Çin'de, İngiltere 'de ve birkaç bölgede küçük pazar payları kaybetmiş olsa da yeni modellerin ortaya çıkmasıyla bu pazarlarda yeniden satışlarını arttırması bekleniyor.

Geçen yıl pazar payını yüzde 3'e çıkardığı için sevinen Microsoft bu sene pazar payını yüzde 10 seviyesine yaklaştırabilecek mi, şimdi herkes merakla bu sorunun cevabını bekliyor.