Windows Phone'un sonu mu geliyor

Windows Phone'un sonu mu geliyor
Windows Phone'un sonu mu geliyor
Bu söylenti eğer gerçekse Microsoft, başarısızlığını itiraf edip Windows Phone defterini kapatabilir.

Bing Maps'i Uber'e satan Microsoft, büyük değişikliklerin eşiğinde - en azından bazı iddialar öyle gösteriyor. Firma, yeni söylentilere göre Windows Phone'da önemli değişiklikler yapabilir.

Yeni dedikodular, CEO Satya Nadella ve kıdemli liderlik takımının Windows Phone'u çöpe atmayı düşündüğünü söylüyor. Twitter 'daki MSFTNerd hesabına göre Microsoft, Windows Phone yerine Android kullanmayı ve telefonlarını kendi belirlediği uygulamalarla sunmayı düşünüyor. Özellikle Windows 10 Mobile'ın arefesinde son derece uçuk görünen bu söylentilere hemen inanmamakta fayda var. Ancak Nadella'nın çalışanlarına yaptığı açıklamalarda "işlemeyen alanlarda zorlu kararlar vermek zorunda olduklarını" söylemesi, böyle bir ihtimalin yok sayamayacağımızı gösteriyor. Yine de, eğer böyle bir hamle yapılacaksa, bunun Windows 10 Mobile'ın başarısına bağlı olacağını kesinlikle söyleyebiliriz.

Dahası dedikodulara göre Microsoft ve Google , Maps, YouTube ve arama işlevlerinin Microsoft'un masaüstü sürümünü oluşturmak üzere ortaklık kurmayı düşünüyorlar.