Yeni Battlefield ne zaman gelecek

Yeni Battlefield ne zaman gelecek
Yeni Battlefield ne zaman gelecek
EA, yeni bir Battlefield oyununun ne zaman raflarda olacağı konusunda ilk kez bu kadar kesin konuştu.

EA, yeni Battlefield oyununun 2016 yılında yayınlanacağını resmi olarak onayladı. Yakın zamanda gerçekleşen yatırımcı görüşmesi sırasında Blake Jorngensen'e firmanın gelecekteki önemli markalarının neler olacağı sorulduğunda Jorgensen, önümüzdeki birkaç yıl için FPS oyununun EA'in temel markalarından biri olacağını söyledi: "Bu yıl Star Wars: Battlefront olacak. Önümüzdeki yıl da bir başka Battlefield gelecek."

EA CEO'su Andrew Wilson, 2014 Ekim tarihinde yeni bir Battlefield hakkında konuşmuştu. Battlefield 4'ün yeni oyuncular kazanmaya devam ettiğini belirten Wilson, oyuncuların, oyunları daha uzun süreler boyunca oynamayı istediklerini anladıklarını ve bu yüzden oyunlar arasında daha uzun bir zaman tutacaklarını söylemişti.

Bu açıklamanın bir ay ardından da Battlefield serisinin "askeri tarz oyuna" geri döneceği ve oyunun şimdiden "eğlenceli, yeni bir Battlefield" olmaya başladığı söylenmişti.

Star Wars: Battlefront da, Battlefield serisinin asıl oyunlarından sorumlu olan DICE ekibi tarafından geliştirilmekte. Gelir görüşmesi sırasında Electronic Arts'tan Peter Moore, Star Wars Battlefront'un "oldukça güçlü ön siparişler" ile karşı karşıya olduğunu söyledi ancak kesin bir sayı belirtilmedi.

Moore, Gamescom 2015'in bir "dönüm" noktası olacağını ve EA'in buradan "muhteşem bir tepki" beklediğini de sözlerine ekledi.

EA'in Battlefront'tan beklediği satış performansı ise, 31 Mart 2016 tarihine kadar 9-10 milyon adet olarak gözükmekte.

Battlefront, 17 Kasım tarihinde xbox one, PS4 ve PC için yayınlanacak. Bu tarih de, J.J. Abrams'ın "Star Wars Episode VII: The Force Awakens" filminin perdede gözükmesinden sadece birkaç hafta öncesine denk geliyor.


  ETİKETLER:

  Star Wars

  ,

  Star

  ,

  Tarih

  ,

  Xbox One

  ,

  CEO

  ,

  zaman

  ,

  Resmi

  ,

  Karşı

  ,

  2015