Yeni iPhone'lara dair yeni ipuçları

Yeni iPhone'lara dair yeni ipuçları
Yeni iPhone'lara dair yeni ipuçları
Yeni iPhone modellerinin kamera özellikleri ortaya çıktı. Business Insider'dan edinilen bilgilere göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın ana kameraları 12 Megapiksel olacak.

Eylül ayında piyasa sürülecek olan yeni iPhone 6s ve 6s Plus modellerinin kamera yapısında herhangi bir yeniliğin olmadığı belirtiliyor. Önceki modellerde olduğu gibi 5 katmanlı lens ve 1 katman safir koruma camı kullanılacak. Rakipleri 6 katmana geçmişken Apple ’ın neden hala 5 katmanda kaldığı bilinmiyor. Haberin kaynağına göre Apple, iPhone 7 modeli için 6 katmanlı lens yapısını kullanacak. Eklenecek katmanları önemli kılan şey ise katmanların algılayıcıya daha fazla ışık gönderilmesini sağlamasından kaynaklanıyor.

Yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri, Eylül ayının başında 12 Megapiksel kamerası ve daha büyük algılayıcıyla piyasaya sürülecek. Çözünürlüğün artmasının yanında algılayıcının da büyümesi sebebiyle kamera kalitesinde aşırı bir iyileşme beklenmiyor.

Başka bir ipucu ise yeni modele fotoğraflara 3D etkisi verebileceği,  Force Touch teknolojisi gelebilir. Force Touch teknolojisiyle ekrana ne kadar basarsanız o kadar algılıyor. İOS'ta yenilikler Force Touch teknolojisi yeni özellikleri de tetikleyebilir.  Ayrıca Yeni iPhone'larda daha iyi bir işlemci olması bekleniyor. Yeni yazılım iOS 9 ile beraber çıkacak. Tayvanlı yetkililer ise teknoloji sitesi Techno Buffallo'ya yaptığı açıklamada Apple'ın yeni telefonlarında çift RAM kullanacağını ifade etti. Yetkililer böylelikle yeni telefonlarda 2 GB RAM, tabletlerde ise 4 GB RAM olacağını kaydetti.