Yeni Nesil Pazarlamacılar SEOzone'15'te Bir Araya Geldi

Yeni Nesil Pazarlamacılar SEOzone'15'te Bir Araya Geldi
Yeni Nesil Pazarlamacılar SEOzone'15'te Bir Araya Geldi
Teknolojinin hızlı ilerlemesi ile birlikte artık pazarlama ve ticaret alanında da birtakım köklü değişiklikler yaşanıyor. Dijital ajansların bir bir çoğaldığı ve SEO kavramlarının giderek daha büyük bir önem kazandığı günümüzde ise SEO alanında ülkemizde faaliyet gösteren SEOzeo ekibi ön plana çıkıyor. Türkiye'nin SEO alanında ilk ve tek Ar-Ge çalışması yürüten ekibi olan SEOzeo aynı zamanda ülkemizde SEO konferanslarının da düzenlenmesini sağlıyor.

Ekibin kurucusu Yiğit Konur tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen SEOzone etkinliğinde ise yeni nesil pazarlamacılar kariyerlerinde uygulayabilecekleri birbirinden değerli fikirlerin ve tecrübelerin sahibi oldular. Dünyaca ünlü içerik pazarlama uzmanlarını ve SEO uzmanlarını bir araya getiren SEOzone etkinliği 27 ile 29 Kasım tarihleri arasında İstanbul Şişli Marriott Hotel’de gerçekleşti.

Dünyaca ünlü isimlerin bir araya geldiği bu etkinlikte aynı zamanda Türkiye’nin ilk içerik pazarlama konferansı olan Contentzone adlı ikinci bir oturum da düzenlendi. İki ayrı oturum ile gerçekleşen SEOzone’15’in 1. gününde Yiğit Konur’un açılış konuşması ve sunumunun ardından ünlü isimler uluslararası faaliyetlerinde edindikleri tecrübelerini uygulamalı örnekler ile katılımcılar ile paylaştılar.

Türkiye’nin İlk İçerik Pazarlama Konferansı Yapıldı

28 Kasım gününde ise Türkiye’nin ilk içerik pazarlama konferansı olan Contentzone başlatıldı. Contentzone konferansında içerik pazarlamasının günümüzdeki önemi, içerik pazarlamanın zamanlaması, içerik üretimi, blog yönetimi ve içerik pazarlamanın geleceği konularında çeşitli sunumlar yapıldı.

Sunumlar eşliğinde engin tecrübelerden yararlanan katılımcılar aynı zamanda uygulamalı workshop’lara da büyük ilgi gösterdiler. Ünlü isimler tarafından yönetilen workshop’larda rakip analizlerinin nasıl yapılması gerektiği ve dijital mecralarda firmaların nasıl daha başarılı olabilecekleri konusunda ufak tüyolar verildi.

SEOzeo ekibinin başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği bu etkinliğin önümüzdeki yıl ne şekilde yapılacağı ise şimdiden katılımcılar tarafından merak edilmeye başlandı. SEO konusunda kendisini geliştirmek isteyen ancak yetersiz kaynak sıkıntısından dolayı kariyerinde hızlı bir şekilde ilerleyememekten şikayetçi olan kişiler şimdiden etkinliğin bir sonraki yılını beklemeye başladılar.

Yiğit Konur ve SEOzeo ekibi ise önümüzdeki yıl daha iddialı bir SEOzone etkinliği ile gelmeye hazırlandıklarını duyurdu.