Yüzden fazla YouTube takipçisi olana canlı yayın

Yüzden fazla YouTube takipçisi olana canlı yayın
Yüzden fazla YouTube takipçisi olana canlı yayın

YouTubeun genelde sadece belirli üyelere ve etkinliklere özel devreye aldığı canlı yayın sistemi daha fazla kişise ulaşacak. Kısa süre sonra YouTube kanalında yüzden fazla takipçisi olanlar canlı yayın sunma hakkı elde edecek. Böylece çok daha ufak ölçekli bağımsız program oluşturucular da büyük yapımcılar gibi hizmet verebilecek.

İşin ilginci daha üç ay kadar önce bu takipçi gereksinimi 1000 değerine indirilmişti. Firma açıklamasına göre bu özelliğe erişim imkanı kademeli olarak hak kazanmış üyelere sunuluyor. YouTube Live üzerinde yer alan aktifleştirme butonunu henüz göremiyorsanız bir süre sonra tekrar kontrol etmenizde fayda var.

Ufak boyutlu yayıncılar artık oluşturdukları videolara istedikleri ufak görselleri ekleyebilecekler. Açıklama için yer verdikleri linklere dış siteleri, satış sitelerini yerleştirebilecekler, ziyaretçileri program listesine yönlendirebilecekler. Daha fazla bilgi almak isteyenler YouTube Creator Playbook sitesini ziyaret edebilir: http://www.youtube.com/yt/playbook/