Zuckerberg kullanıcılara para mı dağıtacak?

Zuckerberg kullanıcılara para mı dağıtacak?
Zuckerberg kullanıcılara para mı dağıtacak?
Facebook'ta sıkça paylaşılmaya başlanan "Mark Zuckerberg para dağıtıyor" haberi doğru mu?

Facebook'un CEO'su ve sahibi Mark Zuckerberg, geçtiğimiz haftalarda sosyal ağın hisselerinin yüzde 99'unu hayır işlerine ayırdığını duyurmuştu.

Facebook'ta paylaşılan yeni bir dedikoduya göreyse CEO, hisselerinin bir kısmını kullanıcılara dağıtmayı planlıyor. Elbette bu dedikodunun gerçekle herhangi bir alakası yok.

Facebook'ta çok kişinin paylaştığı İngilizce bir metinde Zuckerberg'in hisselerinin yüzde 10'unu kullanıcılarına hediye edeceği yazıyor. Hisselerde söz sahibi olmak isteyen kullanıcıların metni kopyalayıp, duvarlarına yapıştırmaları gerekiyor. Ancak söylenenleri yapmanız size para kazandırmayacağı gibi, arkadaşlarınız arasında gülünç duruma düşmenize neden olabilir.

Zuckerberg, hisselerini hayır işlerine bağışladığını açıklarken, bu hayır işlerine biz kullanıcıların dahil olduğundan hiç bahsetmedi.Bu tür sahte paylaşımlar Facebook'ta ilk değil. Örneğin duvarınızda paylaşmanız halinde Facebook'un gizlilik ilkelerinden bizi koruyacağını iddia eden metinlere de daha önce rastlamıştık.