Eski MHP Milletvekili Oğan:

Eski MHP Milletvekili Oğan:
Eski MHP Milletvekili Oğan:
- "Türk milliyetçilerinin temsil kabiliyeti bununla sınırlı değil, sorun sizde değil, sorun Türk halkında değil, sorun maalesef ki bugünkü iktidara alternatif oluşturamayan yorulmuş bıkmış genel merkez görevlileri"

TOKAT (AA) - Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, "Türk milliyetçilerinin temsil kabiliyeti bununla sınırlı değil, sorun sizde değil, sorun Türk halkında değil, sorun maalesef ki bugünkü iktidara alternatif oluşturamayan yorulmuş bıkmış genel merkez görevlileri." dedi.

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Konferans Salonu'nda partililerle bir araya gelen Oğan, 1 Kasım seçimlerinin ardından genel başkan adaylığını açıkladığını belirterek, başka adayların da birçok ili ziyaret ettiğini anımsattı.

Oğan, "Arkadaşlarımız illere giderek teşkilatımızla bir araya geliyorlar. Teşkilatlarımızın sorunlarını dinliyoruz." diye konuştu.

Her gün şehitlerin geldiğini ifade eden Oğan, "İktidarda AKP var. Maalesef ki AKP döneminde Türkiye'de her gün şehit sayısı artıyor. Dünyada Türkler eziliyor, itiliyor, dışlanıyor. Bugün haber aldığımız gibi dağlık Karabağ'da Ermeni işgalcileri yeniden cesaret bulmuş saldırıyor." dedi.

Tokat'ın Türk milliyetçiliğinin sembol şehirlerinden biri olduğuna işaret eden Oğan, şunları söyledi:

"MHP 1 Kasım seçimlerinde 2 milyon oy kaybederek, 4'üncü parti olmuştur. Buna elbette sesiz kalamazdık. Türk milliyetçileri PKK'nın uzantısı HDP'nin de gerisinde kalmasına sesiz kalamazdık. Türk milliyetçilerinin gerçek gücü bu değil. Türk milliyetçilerinin temsil kabiliyeti bununla sınırlı değil, sorun sizde değil, sorun Türk halkında değil, sorun maalesef ki bugünkü iktidara alternatif oluşturamayan yorulmuş bıkmış genel merkez görevlileri. Genel merkez yönetimimiz bu itirazlara ihraçla karşılık verdi. Bugün hala genel merkezde oturarak, partiyi iktidar yapacaklarsa, bu arkadaşlar, bizim bilmediğimiz ellerinde sihirli formül varsa, bunu bizimle paylaşırlarsa emin olunuz ki ülkümüzün iktidarı için biz partimizi iktidar yapmak için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır ülkücüleriz."