Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Ayşegül Genç, AK Parti Tokat İl Başkanlığına milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu

TOKAT (AA) - Başbakanlık Başmüfettişliği görevinden istifa eden Ayşegül Genç, Tokat'ta  AK Parti 'den milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu.

AK Parti Tokat İl Başkanlığına gelen Genç, başvuru dosyasını İl Başkanı Metin Polat'a verdi.

Genç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti'ye müthiş bir aidiyet içerisinde başvuru yaptığını söyledi.

Başbakanlık müfettişi olarak görev yaptığı dönemde devlet tecrübesi edindiğini belirten Genç, "Bütün işlemleri sayın Başbakanımız adına yürüttüm. İster istemez bir devlet tecrübesi edindim. Bir de yürüyen işlemlerin hangi aşamalardan geçtiğini biliyorum. Bugüne kadar devletin, Türkiye'nin büyük resmiyle ilgili önem verdiği bir çok çalışma yürüttüm" dedi.

Uzun süredir AK Parti'de politika yapmayı istediğini ifade eden Genç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Büyük Türkiye" ideali noktasındaki ortaya koyduğu çizgilerin çocukluğu ve üniversite yıllarından bu yana hep hayal ettiği şeyler olduğunu anlattı.

Tokat ile bağının hiçbir zaman kopmadığını dile getiren Genç, şöyle devam etti:

"Kendimi genelde taşralı gördüm, kentli bir yaşamda görmedim. Yere oturmayı, doğayı, ağacı, hayvanları çok seviyorum. Bu duygu da ister istemez kendi toprağımızla buluşmamıza neden oluyor. Böyle bir işe kalkıştığımda doğduğum yer olan Tokat'a gelmem gerektiğini hissettim. Tokat'ın il başkanlığının çok güzel enerjisini gördüm. Kabul ederlerse de ben bu yapının içerisinde olayım istedim."

Genç, Türk Kızılayı Derneğinin Genel Sekreterlik görevini de yürüttüğünü belirterek, bu vesileyle insani yardımın önemini de idrak etme şansı bulduğunu kaydetti.

Suriyeli göçmen kamplarını ziyaret ettiğini bildiren Genç, şöyle konuştu:

"Önce Somali'ye, oradan Gazze'ye gittim. Muhtaçlık zor. Büyük, güçlü ve şefkatli devlet olmak Türkiye'ye çok yakışıyor. Muhtaç insanların yardım eli olmayı sürdürmemiz lazım. Onun için cesurca ve inanarak çalışmak gerekiyor. Ben de bu yolda çalışmaya yeni bir kulvarda devam etmek istiyorum."