Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Lice'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun ardından çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Teğmen Turan'ın cenazesi, memleketi Tokat'ta toprağa verildi - Cenaze törenine, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin de katıldı

TOKAT (AA) - Diyarbakır 'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK 'ya yönelik operasyonun ardından çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Teğmen Hubeyib Turan'ın cenazesi, memleketi Tokat'ta toprağa verildi.

Şehit Turan'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Tokat Devlet Hastanesi morgundan alınarak Cumhuriyet Meydanı'na getirildi.

Cenazeye şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Tokat Valisi Cevdet Can, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat milletvekilleri, diğer yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Şehidin babası Halit Turan ile kız kardeşleri, tabuta sarılarak gözyaşı döktü, şehidin fotoğrafını öptü.

Oğlunun tabutu başında konuşan baba Halit Turan, "Bütün Türkiye gurur duysun. Bir evladım vardı bunu ben şehit verdim. Seve seve verdim gitti. Kendisi de bu işe aşıktı. Allah mekanını cennet etsin. Vatan sağolsun. Herkes çatlasın. Düşman çatlasın. Bu gurur bana yetti. Ömrümün sonuna kadar bu gurur yeter bana" dedi. 

İl Müftü Yardımcısı Selahattin Şanver tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Turan'ın cenazesi, Efeköy'de toprağa verildi.