Telefonla taktik aldı, Türkiye şampiyonu oldu

Telefonla taktik aldı, Türkiye şampiyonu oldu
Telefonla taktik aldı, Türkiye şampiyonu oldu
- Antrenörü olmadığı için telefonla taktik alan Salih Karadeniz, Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda gülle ve disk atma dallarında şampiyonluğa ulaştı


TOKAT (AA) - Tokat'ın Erbaa ilçesinde antrenörü olmadığı için telefonla aldığı talimatlarla hazırlanan Salih Karadeniz, Mersin'de düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda gülle ve disk atma dallarında şampiyon oldu.

Erbaa Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü sporcusu Salih Karadeniz, Mersin'de düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda gülle atma dalında 9,60 metre, disk atma dalında da 24,32 metreyle Türkiye şampiyonluğuna ulaştı.

Karadeniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonaya kendi çabalarının yanı sıra hocalarının telefonla verdiği program doğrultusunda hazırlandığını söyledi.

Türkiye şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden 42 yaşındaki Karadeniz, "Rabbim nasip etti, her iki dalda da Türkiye şampiyonu oldum. Bundan sonra çalışmalarıma ara vermeden devam ediyorum." diye konuştu.

Kendisine desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür eden Salih Karadeniz, şunları kaydetti:

"Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Erbaa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Rayif Ünal bundan sonrası için bazı konularda güzel şeyler söylediler. Bu da beni umutlandırdı. İki dalda Türkiye şampiyonu oldum. Bu vesileyle, evlerinden çıkamayan görme engelli ve engelli kardeşlerimizin inşallah bu haberleri anneleri babaları, yakınları görür de o kardeşlerimiz de bu vesile ile evlerinden çıkar, onlar da bizim gibi böyle spor faaliyetlerinde bulunup, sosyalleşirler."