Tokat'ta girişimcilik kursu açılacak

Tokat'ta girişimcilik kursu açılacak
Tokat'ta girişimcilik kursu açılacak
TOKAT (AA) - Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora, 19 Ekim'de girişimcilik kursu açılacağını bildirdi.Bora, AA muhabirine yaptığı...

TOKAT (AA) - Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora, 19 Ekim'de girişimcilik kursu açılacağını bildirdi.

Bora, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendi yerlerini kurmak isteyen Tokatlılara, borsa hizmet binasına gelerek başvuru yapmaları çağrısında bulundu.

Kurslarda kontenjanın sınırlı olduğunu ve girişimci adayların Tokat Ticaret Borsası'na başvuru yapması gerektiğini belirten Bora, "19 Ekim'de Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı ve Eğitim Salonunda gerçekleştirilecek kurslardan toplamda 60 kişi faydalanacak. Tokat Ticaret Borsası olarak rutin faaliyetlerimize ek olarak, Tokat'ın en büyük sivil toplum  örgütlerinden birisi olmamız hasebiyle ilimizin ekonomisini, ticari hacmini ve istihdamını arttırmaya yönelik çeşitli faaliyetler de yapmaktayız. Bunlardan bir tanesi de start verdiğimiz girişimcilik kurslarımızdır" dedi.

KOSGEB Tokat İl Müdürlüğü ve uzman eğitimci Serdar Sakın ile yaptıkları görüşmeler sonrasında 2015 yılı itibariyle 2 kurs açmaya karar verdiklerini anlatan Bora, kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlerin belirli şartları sağladıktan sonra KOSGEB desteklerinden faydalanma hakkı elde edeceğini kaydetti.

Bora, kursların Tokat'a hayırlı olması temennisinde bulundu.