AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
- "Türkiye'de son 13 yılda çok önemli işler yapıldı. Bu 13 yıllık işleri yıkmak için 130 yıllık baskı yapıyorlar"

TRABZON (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye'de son 13 yılda gerçekleştirilen çok önemli işleri yıkmak için 130 yıllık baskı yapıldığını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Soylu, Of ilçesi sanayi sitesindeki esnafla bir araya geldi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun "sarayda altın tuvalet var" diye bir iddia ortaya attığını belirterek, "Bu, bugünün yalanı değil. Böyle bir iftira alçaklıktır. Bütün kutsallarım üzerine yemin ederek söylüyorum. Hep aynı anlayışı ortaya koyuyorlar. Rahmetli Menderes ile ilgili de aynı yalanları, iftiraları atmışlardı" ifadesini kullandı.

Güneydoğu'yu ve oradaki siyaseti Türkiye'de en iyi bilen siyasetçiler arasında yer aldığını dile getiren Soylu, Güneydoğu'yu adım adım gezdiğini ve çalışmalar yaptığını söyledi.

Soylu, AK Parti'ye karşı hep beraber bir araya gelindiğini ifade ederek, "Selahattin Demirtaş sevgilisi kesildiler. Sabah akşam Selahattin Demirtaş diyorlar" diye konuştu.

Muhalefette bir telaş olduğunu savunan Soylu, "Türkiye yeni anayasa yaparsa, yeni anayasa yolculuğuna çıkarsa, Türkiye bu yolculuğu sürdürürse, onlar için Türkiye'yi tekrar ele geçirme hayali ortadan kalkar. Ya arabayı yokuştan devirecekler ya da araba yepyeni Türkiye yolculuğuna devam edecek" dedi.

Soylu, Türkiye'de son 13 yılda çok önemli işler yapıldı. Bu 13 yıllık işleri yıkmak için 130 yıllık baskı yapıyorlar. Bu baskıyı sona erdirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bizim bir derdimiz var. Bizim derdimiz halkımızın derdi. Halkımıza hizmet etmek için yolumuza devam ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

-Çaykara mitingi

Soylu, daha sonra Çaykara ilçesinde düzenlenen mitingde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın yolunu kesmek için çok uğraşıldığını belirtti. Soylu, "Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni Türkiye yolunun hangi hilelerle, hangi sinsi planlarla bozulmak istendiğini, ortaya büyük planlar konmak istendiğini biliyoruz ama beceremediler. Darbe planı yaptılar, AK Parti'ye kapatma davası açtılar, Gezi olaylarını çıkarttılar, 17-25 Aralık darbe girişimlerinde bulundular. 6-7 Ekim olaylarını çıkarttılar ama beceremediler" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili söylemlerde bulunduğunu ifade eden Soylu, "Kılıçdaroğlu, sen ağzına Cumhurbaşkanımızı hiç alma. Senin ağzına darbe, ihtilal, PKK ve KCK ile ortaklık yakışır" dedi.

Aydın Doğan'a bu dönemde güvenenlerin olduğunu dile getiren Soylu, "Aydın Doğan'a güvenenlerin bugünkü halini biliyorsunuz. Hepsi siyasetin çöplüğüne gittiler. Ey Aydın Doğan, bu ülkede tek bir beden bile kalsa bu ülkenin kanını ememeyeceksin bu saatten sonra" ifadesini kullandı.

Buradaki programın ardından Of Engelliler Okulu sergisini gezen Soylu, daha sonra ilçedeki Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde de vatandaşlarla bir araya geldi.