AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
- "Her biri bir araya gelmişler, hepsi HDP'den, KCK'dan ve PKK'dan medet umuyorlar. 'Onlar barajı aşacak ve AK Parti tek başına iktidar olamayacak'. Avucunuzu yalarsınız, avucunuzu" - "Ne yaparlarsa yapsınlar, 7 haziran akşamı millet onlara demokrasinin şamarını atacak"

TRABZON (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, muhalefet partilerini eleştirerek, "Her biri bir araya gelmişler, hepsi HDP'den, KCK'dan ve PKK'dan medet umuyorlar. 'Onlar barajı aşacak ve AK Parti tek başına iktidar olamayacak' Avucunuzu yalarsınız avucunuzu" dedi.

Partisinin Beşikdüzü İlçe Meydanı'nda düzenlediği mitinge katılan Soylu, burada konuşmaya başladığı sırada, AK Parti'lilerin bulunduğu alanın arka kısmına gelen bir grup, bozkurt işareti yaptı.

Bunun üzerine söz konusu gruptakilere seslenen Soylu, şöyle konuştu:

"Bana milliyetçilik hareketleri yapanlara söylüyorum, Beşikdüzü'nde kolay, delikanlıysan Diyarbakır'da yap Diyarbakır'da. Gönder, Devlet Bahçeli 'yi oraya. Hadi bakalım. Gelmişler burada mitingi sabote etmeye çalışıyorlar, edepsizler, yazık. Sizin demokrasiye, insanlara saygınız yok. Sizin kimseye saygınız yok. Yazıklar olsun. Edebiniz budur. Ben PKK'ya karşı miting yaptım hadi oradan."

Soylu, 2014 yerel seçimlerinde PKK'nın mitinglerini sabote etmek istediğini belirterek, "Geçen yılın mart ayındaki Mahalli İdareler Seçimleri'nde Tatvan'da idim, Ağrı'da idim, Hakkari'de idim. Orada aynı PKK böyle gelip bizim mitingimizi sabote etmeye çalıştı. Dedim ki hadi oradan gidin, hadi oradan. Biz yiğit insanlarız. Bakın 52 gündür söylemedikleri söz kalmadı, yapmadıkları hakaret kalmadı, sesimizi çıkarmadık. Biz buraya kavga etmeye gelmedik. Biz efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik, hizmetkar" diye konuştu.

AK Parti'nin 13 yıldır Türkiye'de büyük adımlar attığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Milliyetçilik nedir biliyor musunuz? Milliyetçilik 23,5 milyar borcu ödeyip ardından da IMF'ye size 5 milyar dolar da borç verelim demektir. Milliyetçilik Karadeniz Sahil Yolu'nu yarım bırakmak değil,  onu yapıp ondan sonra birde 18 bin kilometre yol yapmak demektir. Milliyetçilik, bu ülkede 45 milyar dolar Halk Bankası'ndan, Ziraat Bankası'ndan insanımın emeğini hortumculara vermek değildir, milliyetçilik 130 milyar dolar Merkez Bankası'nda döviz rezervi ortaya koymaktır, hastaneler yapmaktır. Biz onların dönemini biliyoruz ambulansa mazot bulamıyorlardı, milliyetçilik ne demektir biliyor musunuz? Parası olsun, olmasın ambulans helikopteri, ambulans uçağı milletin emrine vermek demektir, 278 baraj yapmaktır, 26 havalimanı 55 havalimanına çıkarmak demektir. Bizim milliyetçiliğimiz Yüksekova'da havalimanı yapıp orada ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmaktır, ecdadımızın mirasına sahip çıkmaktır, Orhun kitabelerine 48 kilometre yol yapmaktır, Bosna'da Kosova'da atalarımızın mirasına köprüsüne, yoluna, camisini sahip çıkmaktır. Bizim milliyetçiliğimiz yıllarca bir arada yaşadığımız Filistin'e, Suriye'ye, Myanmar'a, Somali'ye sahip çıkmaktır. Biz, öyle tatlı su milliyetçisi, kuru laf milliyetçisi değiliz. adam gibi milliyetçiyiz."

Soylu, AK Parti'nin IMF'ye olan borcunu, bankalardan hortumlanan paraları ödediğini, faize giden paraları faiz lobisinin cebinden alıp millete verdiklerini hatırlatarak, şunları söyledi:

 "Milliyetçilik, aynı zamanda maneviyatçılık. Milliyetçi aynı zamanda manevi değerlerine sahiptir. Sorun onlara 15 yaşına kadar çocuklarımızı Kur'an kurslarına göndermediler. Devlet Bahçeli tek bir laf etti mi? 28 Şubat'a teslim oldular. Bugün Allah'a şükürler olsun demokratik açıklarımızı da kapatıyoruz." 

Soylu, milletin 9 seçimdir oyunu heba etmediğini, AK Parti'ye destek olduğunu, AK Parti'nin yaptığı icraatların diğer partililerce kıskanıldığını kaydetti.

Ne söylenirse söylensin Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri olacağını savunan Süleyman Soylu, "Ne yaparlarsa yapsınlar 7 haziran akşamı millet onlara demokrasinin şamarını atacak" dedi.

- "Biz Karadeniz'in, bu memleketin yiğit evlatlarıyız"

Soylu, muhalefet partilerini eleştirerek, sözlerine şöyle devam etti:

"Her biri bir araya gelmişler Hepsi HDP'den, KCK'dan ve PKK'dan medet umuyorlar. 'Onlar barajı aşacak ve AK Parti tek başına iktidar olamayacak'. Avucunuzu yalarsınız avucunuzu. Görüyor musunuz hiç birbirlerine laf söylüyorlar mı, söylemiyorlar. Neymiş Selahattin Demirtaş oradan bana laf çakacakmış. Ey Demirtaş biz kimiz biliyor musun? Biz Karadeniz'in, bu memleketin yiğit evlatlarıyız, öyle korkmayız, ürkmeyiz. Ne diyor, 'ben sizin Diyaneti'nizi kapatırım". Ben de diyorum ki sen benim Diyanet'imi kapatamazsın da biz sizin Kandilinizi söndürürüz." 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun da SSK'yı batırdığını, iktidara gelmesi halinde ülkeyi de batıracağını belirten Soylu, milletten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sahip çıkmasını istedi.

Mitingin başlangıcında bozkurt işareti yapan gruptakiler ile AK Partililer arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Söz konusu grup araya giren vatandaşlar ve polislerce miting alanından çıkarıldı.

Miting sonrası vatandaşlara karanfil dağıtan Soylu, AK Parti Trabzon milletvekili adayları ile horon oynadı. Soylu, daha sonra parti otobüsünden halkı selamlayarak, ilçeden ayrıldı.