AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
-"Güneydoğuda 6-7 yaşındaki çocukları tehdit ediyorlar, çocuklara diyorlar ki 'Annenize babanıza söyleyin eğer AK Parti'ye oy verirlerse onları öldüreceğiz' diyorlar. Seçim Koordinasyon Merkezi başkanlarımızı, ilçe başkanlarımızı tehdit ediyorlar. Daha iki gün önce Seçim Koordinasyon Merkezi başkanımızın evine bir mektup gönderdiler içine de bir kurşun koydular dediler ki 'Öleceksin artık AK Parti'ye çalışma' diye ama bizim Aydın Doğan, Selahattin Demirtaş'ı cicili bicili hale getiriyor" - "Sen tehdit edeceksin, insanları sindirmeye çalışacaksın, sen demokrasiyi istismar edeceksin, ben burada sessiz kalacağım. Ey Selahattin Demirtaş, bu tehditlerinize devam ederseniz orayı kafanıza yıkarız kafanıza. İşin garibi ne biliyor musunuz. Ben Demirtaş'a vurdukça MHP'den ses geliyor"

TRABZON (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, HDP ve MHP 'yi eleştirerek, "Sen tehdit edeceksin, insanları sindirmeye çalışacaksın, sen demokrasiyi istismar edeceksin, ben burada sessiz kalacağım. Ey Selahattin Demirtaş, bu tehditlerinize devam ederseniz orayı kafanıza yıkarız kafanıza. İşin garibi ne biliyor musunuz? Ben Demirtaş'a vurdukça MHP'den ses geliyor" dedi.

Soylu, partisinin Of ilçesinde düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı öncesi ve sonrası yaşananları anımsatarak 13 yıllık AK Parti iktidarında yapılan icraatlarla ülkede 300 yıllık gerileme döneminin sona erdiğini söyledi.

Ülkenin açıklarını kapatıp altyapıyı tamamladıklarını, Türkiye 'nin dünyanın en güvenli enerji geçiş güzergahı olduğunu, artık insana dokunma zamanı geldiğini, 2015-2019'un emeklilerin yılı olacağını ifade eden Soylu, bazı kesimlerin ülkenin ayakları üzerinde durmasına tahammül edemediğini ve ülkenin güçlü şekilde yarınlara gitmesini kıskandığını kaydetti.

Soylu, AK Parti'nin ülkede tek başına iktidar, muhalefetin ise koalisyon önerdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Dünyanın en güvenli ülkesi burası. Irak'ın kuzeyinden Avrupa'ya taşınan petrolü Türkiye'nin üzerinden taşımak istemediler. Onun için 17-25 Aralık darbelerinde Halkbank'ı hedef aldılar. Oradan 2019 ve 2020'de toplam 2 milyon varil petrol üretilecek ve Avrupa'ya bizim üzerimizden gidecek. Sadece 6 milyar dolar oradan kazanacağız. Ticaretten dolayı yıllık 75 milyar dolar Halkbank'ın kasasına girecek. Bizim 45 milyar dolar cari açığımız var. Düşünün ki her yıl cari açığa 5-6 milyar dolar para ödüyoruz. O para bankamızın kasasında olduğu için artık onu ödemeyeceğiz. Onun için Halkbank'a ciddi bir operasyon yaptılar"

AK Parti'nin bugüne kadar yapamayacağı hiçbir şeyi vadetmediğini anlatan Soylu, muhalefet partilerini eleştirdi.

Soylu, güneydoğuda AK Parti'ye oy verilmemesi için insanların tehdit edildiğini belirterek, "Güneydoğuda 6-7 yaşındaki çocukları tehdit ediyorlar, çocuklara diyorlar ki 'annenize babanıza söyleyin eğer AK Parti'ye oy verirlerse onları öldüreceğiz' diyorlar. Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlarımızı, ilçe başkanlarımızı tehdit ediyorlar. Daha 2 gün önce SKM başkanımızın evine bir mektup gönderdiler içine de bir kurşun koydular dediler ki 'Öleceksin artık AK Parti'ye çalışma' diye ama bizim Aydın Doğan, Selahattin Demirtaş'ı cicili bicili hale getiriyor" diye konuştu.

Bu tehditlere sessiz kalmasının mümkün olmadığını ifade eden Soylu, "Ben ne yapacağım. Ben AK Parti'nin teşkilat başkanıyım, buradan seslenmeyecek miyim, buradan teşkilatımın orada kaldığı durumu ortaya koymayacak mıyım? Sen tehdit edeceksin, insanları sindirmeye çalışacaksın, sen demokrasiyi istismar edeceksin, ben burada sessiz kalacağım. Ey Selahattin Demirtaş, bu tehditlerinize devam ederseniz orayı kafanıza yıkarız kafanıza. İşin garibi ne biliyor musunuz? Ben Demirtaş'a vurdukça MHP'den ses geliyor" ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu, ülkede istikrarın sürmesi, HDP'nin yanı sıra terör örgütleri PKK 'nın ve DHKP-C'nin korkması ve ürkmesi için genel seçimlerde seçmenlerin AK Parti'ye güçlü bir destek vermesini isteyerek, kendilerinin vatandaşları hiçbir zaman mağdur etmediğini dile getirdi.